Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Instagram 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, Instagram’ın üye sayısının 1 milyara ulaştığını söyledi.

Bundan 8 yıl önce, 2010’da yayın hayatına başlayan Instagram, kuruluşundan sonraki 2 yıl boyunca sadece iOS kullanıcılarına özel olmuş ve bu sayede önemli bir marka algısı yaratmayı başlamıştı. 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, o tarihten bu yana büyümesini hız kesmeden sürdürmeyi başardı.

2012 yılında 30 milyon üyeye sahip olan uygulama, 2016 yılında 600 milyon üyeye ulaşmıştı. Aynı yıl, içerikleri gösterme algoritmasını değiştiren şirket, yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

2018 yılında ise Instagram’ın üye sayısı yeni bir eşiği daha aştı: BBC tarafından yayınlanan habere göre, şirketin kurucusu Kevin Systrom, Instagram’ın üye sayısının 1 milyara ulaştığını söyledi.

Aynı zamanda Instagram’ın içerikleri gösterme algoritmasında bir değişiklik yapılmayacağını paylaşan Kevin Systrom, Instagram’daki tüm içeriğin moderasyonu konusunda geniş bir ekibe sahip olmalarına rağmen zaman zaman zorlandıklarını da belirtiyor: Yüklenen kliplerin tamamı moderasyon tarafından incelenmiyor, ancak kullanıcılar içerik hakkında şikayet oluşturduklarında inceleme yapılıyor.

İlgili İçerikler

Alışveriş Davranışlarına En Çok Etki Eden Uygulama Hangisi?

Zehra Öney

LinkedIn Birinci Çeyrekte 861 Milyon Dolar Kazandı

Zehra Öney

Facebook at Work Yayınlandı

Zehra Öney