Zehra Öney
Kripto Para Mobil ve Dijital Teknolojiler

Ünlü Mesajlaşma Uygulaması Line Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Ünlü Mesajlaşma Uygulaması Line Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Mesajlaşma uygulaması Line, kendi kripto parasını çıkaracağını duyurdu.

2011 yılında yayınlanan ve kısa sürede büyük bir kullanıcı sayısına ulaşan Line, Türkiye pazarı için de özel reklam kampanyaları yayınlayarak iddialı bir lansmanla Türkiye pazarına giriş yapmıştı. Japonya’da kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması olan Line, aynı zamanda Tayvan, Tayland ve Türkmenistan gibi ülkelerde de son derece popüler durumda.

Line cephesindeki son gelişme, uygulamanın kendi kripto parasını çıkaracağını duyurması oldu.

The Independent tarafından yayınlanan habere göre, Line, “Link” adı verilen kripto parasını kullanıcılarına duyurdu. 200 milyonluk geniş kullanıcı kitlesi sebebiyle, kripto parasının hem duyurulması hem de kullanıcılar tarafından benimsenmesi açısından, Line büyük bir avantaja sahip.

Line tarafından 1 milyar adet “Link” kripto para üretilecek ve bunun 200 milyon adedi rezerv olarak Line tarafından tutulacak. Geriye kalan 800 milyon adet kripto para, kullanıcıların, Line’ın blockchain temelli uygulamalarında ödeme yöntemi olarak kullanabilecek.

Coin arzı (initial coin offering – ICO) yapılmadan kullanıma sunulacak olan Link, Line ekosisteminde yer alan belirli servisleri kullananlara ödül olarak düzenlenecek.

Line’ın sunduğu servisler arasında sticker’lar, oyunlar, Line Pay ödeme sistemi, Line Taxi ve Line Wow yemek, ürün ya da servis sipariş etme servisi yer alıyor.

Görsel: warosu.org

İlgili İçerikler

WhatsApp’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 900 Milyona Ulaştı

Zehra Öney

Facebook Kendi Podcast Platformunu Önümüzdeki Hafta Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Google, Gitarların Akort Edilmesini Çok Kolay Hale Getiriyor

Zehra Öney