Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram, Gönderiler İçin, Seçilen Lokasyonda Gösterme Seçeneğini Test Ediyor

Instagram, Gönderiler İçin Seçilen Lokasyonda Gösterme Seçeneğini Test Ediyor

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, gönderilerin, seçilen lokasyonlarda gösterilmesini test ediyor.

Facebook tarafından 2012 yılında satın alındıktan sonra büyümesini daha da hızlandıran fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, 1 milyarı aşan aylık aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri haline geldi.

Kullanıcıların hikaye ve gönderi paylaşımları konusundaki filtre, efekt gibi seçeneklerini artıran Instagram, yeni bir özelliğini daha test ediyor.

Instagram’da kullanıcılar bir gönderi paylaştıklarında bu, eğer hesapları gizli değilse, dünyanın her yerinden görünebilir durumda oluyor. Hikaye paylaşımında ise kullanıcılar, takipçileri arasından paylaştığı gönderiyi kimin görüp kimin göremeyeceğini seçebiliyor ve paylaşılan hikaye, sadece o seçilen grup tarafından görüntülenebiliyor.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Instagram’ın yeni test ettiği özellik sayesinde artık kullanıcılar gönderilerini sadece belirli ülkelerde gösterebilecek. Özellikle popüler celebrity ve markalar tarafından yoğun kullanılacağı tahmin edilen özellik sayesinde, örneğin bir sanatçı turne için geldiği herhangi bir ülkede, sadece o ülkedeki hayranları için özel bir mesaj yayınlayabilir.

Benzer şekilde yerel ülke sayfaları olmayan global markalar, bu konum özelliği sayesinde ülkeler için özel kampanya ve duyurularını yayınlayabilirler.

İlgili İçerikler

Facebook Kullanıcı Sayısı ve Gelirde Yeni Bir Rekor Kırdı

Zehra Öney

WhatsApp, Parola Korumalı Sohbet Yedekleri Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Samsung Yayınlayacağı Güncelleme ile Galaxy Note 7’leri Kullanılamaz Hale Getirecek

Zehra Öney