Zehra Öney
Kripto Para

Kripto Para Dünyasının Yeni Rotatörü Bakkt, Microsoft ve Starbucks Gibi Dünya Devlerinin İş Birliğiyle Kripto Paraları Resmileştirmeye Başladı: İlk Denemeler Sahada!

Kripto Para Dünyasının Yeni Rotatörü Bakkt, Microsoft ve Starbucks Gibi Dünya Devlerinin İş Birliğiyle Kripto Paraları Resmileştirmeye Başladı. İlk Denemeler Sahada!

Kripto para alanının güç kazanması için kurumsal yatırımları bu alana çekmek gerekiyor. Bu değişim için en önemli adımlardan bir tanesi bugün itibariyle atılmaya başlanıyor. Dijital varlıkların küresel piyasalarda dönüştürücü olması yönünde yol çizecek olan Bakkt platformu, New York Menkul Kıymetler Borsası’nı kuran bir şirketin ürünü ve aynı zamanda Starbucks, BCG ve Microsoft gibi destekçilere de sahip.

Intercontinantel Exchange, Bakkt’ın ana şirketi, 2018’in Ağustos ayında Microsoft’un bulut hizmeti Azure’u “dijital varlıkları için açık, düzenlenmiş ve küresel bir ekosistem oluşturmak” amacıyla kullanmak istediğini kamuoyuyla paylaştı.

BCG, Microsoft ve Starbucks gibi tanınmış şirketlerin yanı sıra Bakkt’a ortak olması ya da yatırım yapması beklenen diğer şirketler de şu şekilde sıralanıyor: Alan Howard, Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group ve Horizons Venture.

Uzun ve ciddi sıkıntılarla geçen süreç sonrası Bakkt Vadeli işlemleri beta sürümü bugün, New York merkezli Intercontinental Stock Exchange’de (ICE) başlatılıyor. Fiziksel teslimli Bitcoin vadelisi ABD piyasalarında türünün ilk örneği olma özelliğini taşıyor ve bu sebeple ciddi bir etkiye sahip olacağı düşünülüyor. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, 2019 yılının 3.çeyreği bitmeden normal verisyonunu da piyasaya sürmeyi planladıklarını ve şimdiden birçok yatırım talebi de almış durumda olduklarını belirtti.

Uzmanlara göre kripto paraların Bakkt tipi platformlara entegrasyonu sektörün yıllık %300’e yakın oranda büyümesine sebep olabilir. Bakkt tarafından gelen hamle ile kripto para sektörü de ayağa kalkacaktır. Bugün itibariyle hepimiz bir tarihe tanıklık ediyor olacağız.

İlgili İçerikler

E-Posta Gönderim Şirketleri de Kripto Para ve ICO Tanıtımlarına Yasak Getiriyor

Zehra Öney

Bankalar Blockchain ile Transfer Yapmayı Test Ediyor

Zehra Öney

Bitcoin’in Değeri 5000 Dolar ile Yeni Bir Rekor Kırdı

Zehra Öney