Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

PlayStation 5, 2020’de Piyasaya Çıkıyor

PlayStation 5, 2020’de Piyasaya Çıkıyor

Sony, PlayStation 5’in çıkış tarihini duyurdu: PlayStation 5, 2020’de piyasaya çıkıyor.

The Verge tarafından PlayStation Japonya sayfasına dayandırılarak verilen habere göre, PlayStation 5, 2020’nin sonlarında piyasaya çıkacak. PlayStation’ın ABD sitesinde yayınlanan bir gönderi de PS5’in ABD’de 2020’de tatil sezonunda piyasaya çıkacağını doğruluyor.

Yeni PlayStation sadece grafik olarak konsolu güçlendirmeyecek, aynı zamanda konsolun bazı bileşenlerini yeniden düzenliyor.

Yeni SSD (solid-state disk), oyunların sadece daha hızlı yüklenmelerini sağlamaya ve açılış sürelerini kısaltmaya yardımcı olmayacak, ayrıca oyunların indirilmesinde yeni yöntemler sunacak. Oyuncular artık bir oyunun tamamı yerine sadece “tek oyuncu” ya da “çoklu oyuncu” hallerini yükleyebilecekler.

Ayrıca büyük bir değişiklik de kontrolörlerde yapılıyor. Sony, yayınladığı gönderide, kontrolörlerin haptic geri bildirim kullanacağını, bu sayede oyun oynarken daha belirgin titreşimler yapacağını belirtti. Ayrıca sağ ve sol tetikleyiciler de uyarlanabilir teknolojiyi kullanacak; bu da bazı eylemleri daha gerçekçi hissettirecek, örneğin bir okun yayını çekme hareketi ya da bir silahın geri tepme hareketi daha gerçekçi olabilecek. Kontrolörlerde aynı zamanda yeni hoparlörler ve USB-C port da olacak.

Görsel: sony-ps5.com

İlgili İçerikler

Apple ve Samsung “Planlı Eskitme” Sebebiyle İtalya’da Ceza Aldı

Zehra Öney

2017’de Dünya Çapında Mobil Ödeme Tutarı Ne Kadar Olacak?

Zehra Öney

“Hey Spotify” Özelliği Bazı Kullanıcılar için Aktif Hale Geldi

Zehra Öney