Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Call of Duty Mobil Oyunu 100 Milyon İndirilme ile Rekor Kırdı

Call of Duty Mobil Oyunu 100 Milyon İndirilme ile Rekor Kırdı

Activision Blizzard’ın yeni oyunu “Call of Duty: Mobile”, şimdiye kadarki en büyük mobil oyun lansmanı olmanın keyfini çıkarıyor.

Geçtiğimiz hafta, Activison Blizzard, uzun süredir beklenen mobil oyunu Call of Duty Mobile’ı Çinli teknoloji devi Tencent ile iş birliği yaparak hem Android hem de iOS için yayınlamıştı. The Verge tarafından Sensor Tower verilerine dayandırılarak yayınlanan habere göre, Call of Duty Mobile, kısa sürede rekor kırmayı başardı; oyun, bir hafta içerisinde 100 milyondan fazla indirildi.

Raporda ayrıca diğer önemli oyunların da indirilme sayılarına yer veriliyor, örneğin PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) ilk haftasında 28 milyon indirilme elde ederken Fortnite ilk haftasında 22 milyon kez indirilmişti.

Rapora göre, Call of Duty’nin indirilme oranlarında iOS önde: iOS kullanıcıları toplam indirmelerin %56,9’unu oluştururken Android kullanıcıları %45,3’ünü oluşturuyor. Ülkeler sıralamasında ise 17,3 milyon kez indirilme ile ABD ilk sırada yer alırken onu 13,7 milyonla Hindistan ve 7,1 milyonla Brezilya takip etti.

Görsel: trustedreviews.com

İlgili İçerikler

Microsoft, Fallout’un Geliştiricisi Bethesda’nın Bağlı Olduğu Şirketi 7,5 Milyar Dolara Satın Aldı

Zehra Öney

Ahlaka Aykırı ve Uygunsuz İçerik Gerekçesiyle TikTok Pakistan’da Yasaklandı

Zehra Öney

ABD’deki Dijital Bankacılık Kullanım Oranı Yüzde 60’lara Yaklaşıyor

Zehra Öney