Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Herhangi Bir Kişinin Galaxy S10 Cihazını Parmak İziyle Açabilmesini Sağlayan Hatayı Düzeltecek

Samsung Herhangi Bir Kişinin Galaxy S10 Cihazını Parmak İziyle Açabilmesini Sağlayan Hatayı Düzeltecek

Eğer siz de üçüncü parti bir ekran koruyucu kullanıyorsanız bu sizin de başınıza gelebilir.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Samsung, herhangi bir kişinin, Galaxy S10 cihazlarında ekran altında yer alan tarayıcıyı, şeffaf bir kılıf ya da ekran koruyucu sayesinde, parmak iziyle açabilmesi sorununu kabul etti.

Çünkü bu ekran koruyucular ya da şeffaf kılıfları kullanan bir kullanıcı, parmak izini kaydetmek istediğinde aslında kendi parmak izini değil, kılıfın ya da ekran koruyucunun izlerini kaydediyor. Bu sayede herhangi bir kişi yine aynı kılıf üzerinden parmak izini “okuttuğunda” cihaz açılıyor çünkü aslında ultra sesle tarayan okuyucu, parmak izini değil, o kılıf ya da ekran koruyucunun izlerini okuyor.

Samsung yayınladığı açıklamada “Samsung Electronics S10 cihazların parmak izi tanıması konusundaki hatanın farkındadır ve yakında bir yazılım güncellemesi yayınlayacaktır. İleride bir sorun yaşamamak için Galaxy Note10/10+ ve S10/S10+/S10 5G kullanıcılarının bu tür kılıf ve koruyucuları kaldırmalarını, geçmişte oluşturdukları tüm parmak izi kayıtlarını silmelerini ve parmak izlerini kılıf olmadan yeniden kaydetmelerini öneriyoruz.” dedi.

Görsel: phonearena.com

İlgili İçerikler

Artırılmış Gerçekliğimiz Derinleşecek | Dünya Gazetesi

Zehra Öney

Fortnite App Store’dan Kaldırıldı ve Epic Games Apple’a Dava Açıyor

Zehra Öney

Bu Hafta Yayınlanacak iOS 14.5 Hangi Yeniliklerle Geliyor?

Zehra Öney