Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Instagram, ABD’de Beğeni Sayılarını Gizlemeye Başlıyor

Instagram, ABD’de Beğeni Sayılarını Gizlemeye Başlıyor

Instagram, beğeni sayılarını gizleyen testlerine ABD’de de başlıyor ancak testi herkes deneyimlemeyecek.

Instagram, beğeni sayılarını gizleyen testlerini dünya çapında bir süredir ABD dışında gerçekleştiriyordu. Instagram’ın Baş Yöneticisi Adam Mosseri’ye göre bu, değişmek üzere.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, bir röportaj sırasında Mosseri, değişikliği ABD’de de test etmeye bu haftadan itibaren başlayacaklarını ancak “ABD’nin tamamının tek seferde bu değişikliği görmeyeceğini” belirtti.

Testle birlikte ABD’li kullanıcılar da kendi profillerinde paylaştıkları gönderilerin ne kadar beğeni aldığını görebilecekler ancak diğer kullanıcıların beğenilerini göremeyecekler. Mosseri, bunun amacının Instagram’daki baskıyı azaltmak olduğunu ve bunun kullanıcılar üzerindeki etkisinin yanı sıra Instagram’la olan etkileşimleri üzerindeki etkisini de görmek istedikleri olduğunu belirtti. Instagram daha önce de “Biz, arkadaşlarınızın sizin paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmalarını istiyoruz, kaç beğeni aldığına değil. Siz hâlâ gönderilerinizi beğenenlerin listesini dokunarak görebilirsiniz ancak arkadaşlarınız sizin gönderilerinizin kaç beğeni aldığını göremeyecekler.” açıklamasını yapmıştı.

Görsel: techcrunch.com

İlgili İçerikler

Yüz Tanıma Teknolojisi Londra’da Test Ediliyor

Zehra Öney

Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliği için 2020’de Ne Kadar Harcadı?

Zehra Öney

Facebook Canlı Video Özelliğini Messenger’a Ekledi

Zehra Öney