Zehra Öney
Genel Sosyal Yaşam

Teknoloji Dünyasında Çalışan Kadınlara Tavsiyeler

Teknoloji Dünyasında Çalışan Kadınlara Tavsiyeler

Denise Hazime, teknoloji dünyasında çalışan kadınlara tavsiyelerde bulunuyor.

Teknoloji dünyasında çalışan kadınların karşılaştıkları zorluklar uzun süredir tartışılıyor. Bu konuda pek çok kişi de kendi tecrübelerini paylaşıyor. Upcurve Cloud’un Gelirden Sorumlu Yöneticisi Denise Hazime de teknoloji dünyasında çalışan kadınlar için Forbes’ta tavsiyelerini paylaşıyor.

Eleştiriyi Nasıl Ele Alacağınızı Öğrenin

Teknoloji dünyasında her gün farklı zorluklarla karşılaşılıyor. Yapıcı eleştiriciyi kişisel olarak algılamayın. Bununla birlikte size mantıklı gelmeyen istekleri ise geri çevirmekten korkmayın. Örneğin sadece sırf hissedarlar yanlış bir ürün eklemek istediklerinde bunun neden yanlış olduğunu  ve neden eklenmemesi gerektiğini söyleyin.

Yönetici Kişiliğinizi Geliştirin

Yönetici kişilik; fiziksel kişilik, iletişim yetenekleri ve duygusal zekayı kapsayan ve kadınların başarılı olabilecekleri her alanı kapsayan bir kişiliktir.

Yönetici kişiliğinizi geliştirmek için ilk olarak yöneticileriniz size yönetim konusunda neler yapabileceğinizi sorduklarında, sizinle konuşurlarken, onları mümkün olduğunca rahat hissettirin.

Her Zaman Sınıfın En Başarılı Öğrencisi Olun

Eğer belirli bir alanda kendinizi eksik hissediyorsanız kendinizi geliştirin; bunun yolu kendi kendine öğrenim ya da ek kurslar da olabilir. Teknoloji dünyası hızlı gelişen bir dünya olduğu için son teknolojiye hâkim olmak bir zorunluluktur.

Lider Gibi Görünün

Hem kadınlar hem de erkekler sırf dış görünüşlerinden dolayı ayrımcılığa uğrayabilirler. Ancak bu, sırf “iyi” görünmek için dolabınızı pahalı tasarım kıyafetlerle doldurmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Şirket imajını bir çalışan olarak, olabilecek en iyi şekilde temsil edin.

İlgili İçerikler

Amerika Birleşik Devletleri’nde En Çok Hangi Mobil Uygulamalar Kullanılıyor?

Zehra Öney

İnternette Bir Dakikada Neler Oluyor?

Zehra Öney

Google, Online Video Platformu Anvato’yu Satın Aldı

Zehra Öney