Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Facebook, Sosyal Mesafelenmeyi Protesto Eden Etkinliklerin Yayınını Yasaklıyor

Facebook, Sosyal Mesafelenmeyi Protesto Eden Etkinliklerin Yayınını Yasaklıyor

Sosyal medya devi Facebook bazı protesto etkinliklerini yasaklıyor.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, Facebook, ABD hükûmetinin sosyal mesafelenme politikalarını protesto etmek amacıyla düzenlenen etkinliklerin listelenmesini yasaklıyor.

Sosyal izolasyonu protesto eden pek çok gösteri pek çok eyalette düzenlendi ve binlerce kişi bu etkinliklere katıldı. Elbette ki bilim insanları bu tür gösterilerin koronavirüs vakalarının artışında rol oynayacağını belirtiyorlar.

Facebook, Pazartesi günü California, New Jersey ve Nebraska’da düzenlenecek sosyal izolasyon karşıtı gösterilerin sosyal ağda yer almasını engelledi. Şirket, eyaletlerin konuyla ilgili ilkelerini ihlal eden etkinliklerin yayınını engellediğini belirtti.

Örneğin Olympia, Washington’da Pazar günü düzenlenen izolasyon karşıtı gösteriye 2000’den fazla kişi katıldı ve pek çoğu birbirine yakın duruyordu.

Hükûmetin koronavirüs politikalarını eleştiren gösteriler California, Colorado, Tennessee, Illinois, Florida, Montana, Wisconsin, Texas, New Hampshire, Maryland, Nevada, Idaho, Minnesota, Kentucky, Utah, Oregon, North Carolina, Ohio, New York, Virginia, Michigan ve Oklahoma’da düzenlendi.

Görsel: forbes.com

İlgili İçerikler

Periscope Yayınları Artık Twitter’dan İzlenebilecek

Zehra Öney

YouTube Uygulama İçi Mesajlaşma Özelliğini Test Ediyor

Zehra Öney

Milenyum Kuşağı TV’ye Yabancılaşıyor mu?

Zehra Öney