Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Hindistan 59 Çin Uygulamasını Yasakladıktan Sonra Yerel Uygulamalar için Yarışma Açtı

Hindistan 59 Çin Uygulamasını Yasakladıktan Sonra Yerel Uygulamalar için Yarışma Açtı

Yerel uygulamalar için açılan yarışmada, her kategorinin 3 kazananı olacak. Proje, Hindistan Başbakanı tarafından duyuruldu.

Hindistan, geçtiğimiz hafta Çin’le yaşadığı sınır geriliminden dolayı Çin’de geliştirilen 59 uygulamayı yasaklamıştı. Bu uygulamaların arasında TikTok, Clash of Kings, WeChat, Shareit, Baidu Çeviri gibi son derece popüler uygulamalar da yer alıyordu.

Bu gelişmeden birkaç gün sonra Hindistan, “Made in India” projesi kapsamında, uygulama geliştiricileri için yeni bir yarışma düzenlemeye karar verdi. The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, uygulama geliştiricilerine, aralarında mikroblog, sosyal ağ, e-öğrenim, eğlence, haber ve oyun gibi kategorilerin bulunduğu uygulamalar geliştirmeleri için çağrıda bulunuldu.

Her kategoride iki aşamalı bir yol izlenecek: İlki, başvuru süreci. İkincisi ise jüri değerlendirmesi ve piyasaya sunuluş olacak. Her kategorideki ilk 3 uygulama ödüllendirilecek. Üçüncü yaklaşık 14.000 dolar, ikinci yaklaşık 20.000 dolar ve birinci de yaklaşık 27.000 dolarlık ödülün sahibi olacak.

Görsel: innovate.mygov.in

İlgili İçerikler

Facebook Messenger’ın Pazar Payı Geçen Yıla Göre %100 Arttı

Zehra Öney

Çin, Hyperloop Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Haber3

Zehra Öney