Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Xiaomi, Ekran Altında Yer Alan Kameraları Önümüzdeki Yıl Akıllı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

Xiaomi, Ekran Altında Yer Alan Kameraları Önümüzdeki Yıl Akıllı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

Xiaomi, akıllı telefonlara ekran altında yer alan kameraları getiriyor.

Telefon üreticileri için ön kameranın telefon tasarımlarına etkisi, birkaç yıldır önemli bir sorun haline geldi. Xiaomi de bu problemin çözümü için çalışmalarını sürdürüyor. Bununla birlikte Xiaomi, bu konuda çözüm üreten ilk şirket değil; ayrıca ekran altına yerleştirilen kamera teknolojisini tanıtan tek şirket de değil. Ancak The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Xiaomi, önümüzdeki yıl bu teknolojiyi kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Xiaomi gelir raporunu açıklarken konu hakkındaki planlarını da açıkladı. Şirket birkaç yıldır üzerinde çalıştığı teknolojinin en yeni halini önümüzdeki yıldan itibaren üretmeye başlayacağını duyurdu. Bu da, bu teknolojinin üçüncü fazını işaret ediyor. Xiaomi ilk fazda teknolojiyi sadece laboratuvarda üretmişti; ikinci faz, ürünün prototipinin halka tanıtılması ancak üretime geçilmemesi aşamasını kapsıyordu. Üçüncü fazda ise şirket üretime başlayacak.

Xiaomi bu teknolojiyi hayata geçirmek için etkin bir şekilde piksel yoğunluğunu iki katına çıkarmayı başarmıştı. Bu da ışığın kameraya ulaşmasını sağlarken ekranın bütünlüğünü engellemediği anlamına geliyor.

Görsel: blog.mi.com

İlgili İçerikler

WhatsApp Para Gönderme Özelliğini Beta Olarak Hindistan’da Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Amazon Music, Ücretsiz Müzik Dinleme Servisine Erişimi Artırıyor

Zehra Öney

AliBaba’da Gerçekleşen Satış İşlemlerinin Yüzde 55’ini Mobil Oluşturuyor

Zehra Öney