Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Siber Güvenlik Sosyal Medya

TikTok ve WeChat Pazar Günü ABD’deki Uygulama Mağazalarında Yasaklanıyor

TikTok ve WeChat Pazar Günü ABD’deki Uygulama Mağazalarında Yasaklanıyor

TikTok ve WeChat ABD’deki uygulama mağazalarından kaldırılacak.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Trump yönetimi, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan kullanıcıların Pazar gününden itibaren uygulama mağazalarından TikTok ve WeChat’i indiremeyeceklerini duyurdu.

Başkan Donald Trump, WeChat ve TikTok’u yasaklayan kararı 6 Ağustos’ta imzalamıştı. Bu karar ABD’li şirketlere, uygulamaların sahibi olan şirketlerle olan çalışmalarını sonlandırmaları için 45 günlük bir süre vermişti. Bu 45 günlük süre 20 Eylül Pazar günü sona eriyor ve erişim yasağı uygulanmaya başlanacak.

Yasak kapsamında sadece uygulama mağazaları yeni indirmelere izin vermemekle kalmayacak aynı zamanda internet barındırma (hosting) servisleri ve içerik ağları da uygulamaların işleyişini ve optimizasyonunu etkinleştirmeyi yasaklayacak.

WeChat Pazar günü ABD’de anında yasaklanacak ancak TikTok’u indirmiş olanlar, 12 Kasım’a kadar uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Yeni uygulama indirmelerine Pazar gününden itibaren izin verilmeyeceği gibi, 12 Kasım’da uygulama tamamen yasaklanacak.

Görsel: news365.ng

İlgili İçerikler

Facebook Kendi İşletim Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

HTC 10 Bugün Tanıtılıyor

Zehra Öney

Disney Plus Bir Yıldan Biraz Fazla Sürede 86 Milyon Üyeye Ulaştı

Zehra Öney