Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Koronavirüs: Cineworld, ABD ve İngiltere’deki Sinema Salonlarını Kapatıyor

Koronavirüs: Cineworld, ABD ve İngiltere’deki Sinema Salonlarını Kapatıyor

Cineworld’ün ABD ve İngiltere’deki sinema salonlarını kapatma kararı pek çok sinema sektörü çalışanını ilgilendiriyor.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs pandemisi, tüm dünya ekonomilerine ağır bir darbe vurdu. Pek çok ülke ek ekonomik paketler açıklamasına rağmen “yeni normal”, insanların günlük yaşamlarını değiştirmeye başladı.

Eğlence sektörü de bu pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Konserler, müzikaller, opera, bale ve tiyatro gösterileri, sinemalar, sanat galerileri ve daha pek çok işletme pandemi sırasında zor günler geçirdi ve geçirmeye de devam ediyor.

Pandemi sebebiyle insanlar sinemalardan uzak durdukça filmlerin gösterimleri de erteleniyor. Bu yılın iddialı filmlerinden Tenet, Mulan ve son James Bond filminin gösterimleri de ertelendi. Ancak bu ertelemeler sinema zincirlerine de radikal kararlar aldırıyor.

İngiltere’nin en büyük, ABD’nin ise ikinci büyük sinema zinciri Cineworld, ABD’de Regal ismiyle faaliyet gösteriyor. İngiltere ve İrlanda’da 128, ABD’de ise 543 noktada hizmet veren zincir, The Verge tarafından yayınlanan habere göre, James Bond’un filminin Nisan 2021’e ertelenmesi sebebiyle salonlarını “geçici olarak” kapatma kararı aldı.

Görsel: express.co.uk

İlgili İçerikler

Hindistan TikTok ve WeChat de Dahil Olmak Üzere 59 Uygulamayı Yasakladı

Zehra Öney

Reddit Kullanıcıları Kriz Mesaj Hattı İş Birliği ile Birbirlerine Destek Olabilecekler

Zehra Öney

Hollanda’da Satılan Araçların Yüzde 21’ini Elektrikli Araçlar Oluşturuyor

Zehra Öney