Zehra Öney
Kripto Para

Coinbase, Kripto Debit Kartını ABD’de Yüzde 1 Bitcoin Ödülü ile Kullanıma Sunuyor

Coinbase, Kripto Debit Kartını ABD’de Yüzde 1 Bitcoin Ödülü ile Kullanıma Sunuyor

Coinbase, ABD’de Coinbase kripto debit kartını kullanıma sunuyor.

Bitcoin gibi kripto paralara sahip olmanın kimi zorlukları var: Pratik olarak bu kripto paraları harcamanın az seçeneği bulunuyor, çünkü kripto paraları kabul eden işletme sayısı beklenenin altında ve kabul eden işletmelerde de işlemlerin gerçekleşmesi 10 ya da daha fazla dakika sürüyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, kripto para konusunda oldukça önemli bir marka olan Coinbase, bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor. Şirket, Visa ağını kullanan herhangi bir işletmede kullanılabilecek olan debit (banka) kartını kullanıma sunuyor.

Kart sayesinde kullanıcılar farklı kripto para hesaplarından para çekebilecek ve ayrıca işletmelerde anında ABD doları üzerinden ödeme yapabilecekler.

Debit kartını uzun süredir hem Birleşik Krallık’ta hem de Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde test eden Coinbase, kartın ABD versiyonunun bu yılın sonlarında ya da 2021’in başlarında hayata geçirileceğini duyurdu.

Ödemelerini bu debit kartla yapan kullanıcılar %1 oranında Bitcoin ödülü ya da %4 oranında farklı bir kripto para ödülü kazanabilecekler. Başlangıçta verilecek olan diğer kripto para ödülü, Stellar Lümeni olarak da bilinen XLM formunda olacak. Diğer ödül opsiyonları da ileride sunulacak.

Görsel: dailycryptofeed.com

İlgili İçerikler

Amerika’nın Silikon Vadisi Varsa İsviçre’nin de Kripto Vadisi Var: Zug

Zehra Öney

Bilgisayarınız Siz Farkında Olmadan Kripto Para Madenciliğinde Kullanılıyor Olabilir

Zehra Öney

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabulüne Ara Verdi

Zehra Öney