Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Koronavirüs Sinema Sektörünü Etkilemeye Devam Ediyor: Disney Yeni Filmleri Streaming Servisinde Yayınlayacak

Koronavirüs Sinema Sektörünü Etkilemeye Devam Ediyor: Disney Yeni Filmleri Streaming Servisinde Yayınlayacak

Disney yeni yapımlarını streaming servisi Disney Plus’ta yayınlanacak.

Yaklaşık 1 yıl önce, Aralık 2019’da ilk kez Çin’de ortaya çıkan koronavirüs, hayatın pek çok alanını etkilemeye devam ediyor. Öyle ki günümüzde pek çok iş kolu evden çalışma düzenine geçti ve bu durumun ne kadar devam edeceği henüz belli değil. Ayrıca restoranlar, mağazalar ve eğlence sektörünü oluşturan tiyatro, sinema ve diğer pek çok etkinlik mekanı da kapalı durumda. Bu durum, ekonomik açıdan önemli sıkıntılar yaratsa da şirketler bazı konularda çözümler bulmayı deniyor.

Sinema ve eğlence sektörünün en büyük şirketlerinden Disney, geçtiğimiz aylarda Mulan filmini sinemalarda gösterime sokmamış ve doğrudan Disney Plus’ta yayınlamıştı.

Deadline tarafından yayınlanan habere göre, Disney, bu yıl seyirciyle buluşmaya hazırlanan yeni filmlerini, video izleme servisi Disney Plus’ta gösterime çıkaracak. Bu filmler arasında Peter Pan ve Wendy, Cruella ve Pinocchio yer alıyor. Bu filmler Disney+ kullanıcılarına ilk olarak ücretli sunulacak, belirli bir süre sonrasında ise tüm kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Görsel: screenrant.com

İlgili İçerikler

MacBook’ların Tasarımında Değişikliklere Gidiliyor

Zehra Öney

Google, Chrome’un Gizli Modunda Veri Takibi Sebebiyle 5 Milyar Dolarlık Davayla Karşı Karşıya

Zehra Öney

Geçtiğimiz Ocak Ayı Şimdiye Kadarki En Sıcak Ocak Ayıydı

Zehra Öney