Zehra Öney
Genel Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Koronavirüs Etkisi: Online Eğitim Şirketleri Önemli Yatırımlar Alıyor

Koronavirüs Etkisi: Online Eğitim Şirketleri Önemli Yatırımlar Alıyor

Online eğitim şirketleri Duolingo ve Udemy yeni yatırım turlarını tamamladı.

Koronavirüs sebebiyle milyonlarca kişi evden çalışmaya başladığı ve uygulanan çeşitli sokağa çıkma yaptırımları sebebiyle evde kaldığı için farklı hobilere yöneldi. Pek çok kişi evini, balkonunu, bahçesini yeniden dekore etti, evde ekmek yapmaya ve çok çeşitli konularda kendini geliştirmeye başladı. Kendini geliştirmek isteyenler genellikle yeni bir dil öğrenmeye başladılar ya da halihazırda az-çok bildikleri dillerde kendilerini geliştirdiler. Ayrıca pek çok kişi şimdiye dek hiç bilmediği alanlarda eğitim almaya başladı.

Duolingo, mobil uygulama aracılığıyla yabancı dil öğreten bir uygulama. Udemy ise dileyen herkesin kendi eğitim serisini hazırlayıp yine dileyen herkesin kendi ilgi duyduğu alanda online eğitim alabildiği bir online çözüm.

Edsurge tarafından yayınlanan habere göre, bu iki şirket, yeni yatırım turlarını tamamladı.

Duolingo, Seri H yatırım turunu 35 milyon dolarlık yatırım ile kapattığını açıkladı. Bu sayede şirketin piyasa değerlemesi 2,4 milyar dolara yükseldi. Duolingo’nun bugüne dek aldığı yatırım 183 milyon doları geçti. Şirket ayrıca bu yıl, geçen yıla göre iki kat fazla gelir bekliyor: 200 milyon dolar.

Udemy ise Seri F yatırım turunu 50 milyon dolarlık yatırım ile kapattı. Bu yatırım ile Udemy’nin piyasa değeri 3,25 milyar dolara yükseldi.

İlgili İçerikler

Apple ve Google, Yoğun Tepkinin Ardından Çalışanlar Tarafından Ses Kayıtlarının Dinlenmesini Durduruyor

Zehra Öney

Kasaya Uğramadan Alışveriş Tamamlamak Artık Mümkün

Zehra Öney

HBO Max Mayıs’ta Kullanıma Sunulacak ve Aylık 15 Dolar Olacak

Zehra Öney