Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

YouTube, Kullanıcılardan Kaba Yorumlarını Yeniden Değerlendirmelerini İsteyecek

YouTube, Kullanıcılardan Kaba Yorumlarını Yeniden Değerlendirmelerini İsteyecek

YouTube, potansiyel olarak incitici yorumlar hakkında kullanıcıları uyaracak.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, dünyanın en büyük video platformlarından YouTube, saldırgan yorum yapmak üzere olan kızgın ve kötü niyetli kullanıcıları, kötü yorumlarını yayınlamadan önce uyaracak ve yorumlarını yeniden değerlendirmelerini ya da düzenlemelerini isteyecek.

Ek olarak YouTube yeni bir yorum filtresini de devreye aldı. YouTube, yorumları değerlendirme için tutuyor olacak. İçerik üreticisi de bu yorumları okumak zorunda kalmadan gizleme, onaylama ya da YouTube’a bildirme seçeneklerine sahip olacak.

Saldırgan içerikli yorum yapmak üzere olan kullanıcılar, yorumları yayınlanmadan önce bir pop-up ile karşılaşacaklar ve pop-up’ta yorumu düzenlemeleri ya da durmaları istenecek. Bu bildirimlere rağmen kullanıcılar, yorumlarını “ne olursa olsun” yayınlamayı tercih edebilecekler ancak YouTube, bu sayede kullanıcıların bir kez daha düşünmelerini sağlıyor olacak.

Android işletim sistemini İngilizce kullananlar için yeni özellik bu haftadan itibaren aktif hale gelecek. Diğer platform ve diller için özelliğin ne zaman aktif hale geleceği ise henüz belli değil.

Görsel: fonearena.com

İlgili İçerikler

Amazon İlk Marketini Açıyor

Zehra Öney

İsveç Sağlık Hattı Veri Tabanındaki 2,7 Milyon Arama Açığa Çıktı

Zehra Öney

Microsoft Office Dosyaları Artık Gmail’de Düzenlenebilecek

Zehra Öney