Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Google ve Apple, Parler’ı Uygulama Mağazalarından Kaldırdı

Google ve Apple, Parler’ı Uygulama Mağazalarından Kaldırdı

Google ve Apple, Parler’ı uygulama mağazalarından kaldırırken Amazon da web hosting işlemlerini durdurma kararı aldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Trump destekçilerinin Amerikan Kongre Binası’nda gerçekleştirdikleri eylemin etkileri devam ediyor. Twitter, olay sonrasında özellikle şiddet çağrısı yapan ve şirketin Kullanım Koşullarını ihlal eden hesapları dondurma kararı almış ve Donald Trump’ın da hesabını dondurmuştu.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Twitter hesabı kapatılan kullanıcılar, Parler isimli uygulamaya yönelmeye başladılar. 2018 yılında kurulan Parler, daha çok sağ eğilimli kullanıcılar tarafından tercih edilen bir uygulama olarak biliniyordu.

Parler’ın popülerliği ve yayınlanan içeriklerin artışı, uygulama mağazalarını harekete geçti. The Verge tarafından yayınlanan haberlere göre, hem Google hem de Apple, uygulamayı, mağazalarından kaldırdı. Apple’ın uygulamayı kaldırmadan önce 24 saat süre tanıması, uygulamanın ABD listesinde birinci sıraya çıkmasına sebep olacak kadar ilgi çekti.

Amazon ise Parler’a web hosting desteği sunuyordu. Şirket, Parler’a sunduğu hizmeti Pazar gecesi 23.59’da sonlandıracağını belirtti.

Parler CEO’su John Matze, uygulamanın bir hafta içerisinde tamamen offline hale gelebileceğini belirtti.

Görsel: bbc.com

İlgili İçerikler

Microsoft’un Yeni İki Ekrana Sahip Cihazını Göstermeye Başladığı Belirtildi

Zehra Öney

Instant Articles, Facebook Messenger’a Geliyor

Zehra Öney

Teknoloji Devlerinden Biri Foursquare’i Satın Alabilir

Zehra Öney