Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

WhatsApp, Gizlilik Koşullarının Uygulanmaya Başlayacağı Tarihi Erteledi

WhatsApp, Gizlilik Koşullarının Uygulanmaya Başlayacağı Tarihi Erteledi

WhatsApp yoğun eleştirilerin ardından geri adım attı.

2021’nin ilk günleri, WhatsApp için oldukça hareketli geçti. Şirketin, kullanıcılarına zorunlu tuttuğu yeni Gizlilik Koşulları, dünyanın pek çok ülkesindeki kullanıcılardan yoğun tepki aldı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerdeki kullanıcılar, WhatsApp’ın yeni Gizlilik Koşullarının ardından farklı arayışlara yöneldi. Pek çok kullanıcı WhatsApp’ı kullanmayı bırakarak diğer mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başladı. Dünya çapında gelen tepkilerin ardından WhatsApp geri adım attı.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, WhatsApp’ın yeni Gizlilik Koşulları 8 Şubat’ta aktif hale gelecekti. Ancak şirket, yeni koşulların uygulanacağı tarihi ertelediğini ve 15 Mayıs’tan itibaren geçerli hale getireceğini açıkladı.

WhatsApp, açıkladığı yeni Gizlilik Koşullarında, uygulamanın Facebook ve şirketin diğer servisleriyle entegrasyon ve veri paylaşımına başlayabileceğini işaret ediyordu. Bu, kullanıcıların diğer servislere yönelmesine sebep oldu: Telegram 500 milyon kullanıcı sayısını geçti ve Signal de Google Play Store’da 50 milyon indirilmeyi geçti.

Görsel: boomlive.in

İlgili İçerikler

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney Oldu | Maxi Haber

Zehra Öney

Yapay Zeka Tarafından Bestelenen İlk Pop Müzik Şarkısını Dinlediniz mi?

Zehra Öney

Twitter 2017’nin İkinci Yarısında 270.000 Hesabı Kapattı

Zehra Öney