Zehra Öney
Event Trend Teknolojiler

5G’ye Sahip Drone’lar Florida’da Paket Teslimatı Yapacak

5G’ye Sahip Drone’lar Florida’da Paket Teslimatı Yapacak

UPS, Verizon ve Skyward, Florida’da 5G drone’lar ile teslimat yapma konusunda iş birliği yaptı.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, Verizon, United Parcel Service (UPS) ile iş birliği yaparak Florida’daki The Villages emekli evlerinde ticari paket teslimatı yapacağını duyurdu.

Başlayan Tüketici Elektroniği Fuarında (Consumer Electronics Show – CES) online olarak düzenlenen etkinlikte konuşan Verizon’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hans Vestberg, bu önemli duyuruyu şirketin diğer duyurularıyla birlikte yaptı.

2020’de Verizon, UPS Flight Forward ve Skyward, 4G LTE’ye sahip teslimat drone’larını yüksek irtifada hücresel güvenilirlik ve performans testlerine tabi tuttular. Şirketler, 5G teknolojisinin süre açısından ek faydalar getireceğini de belirtiyor.

UPS’in Gelişmiş Teknoloji Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bala Ganesh, konu hakkında, “Verizon’un 5G altyapısını ve Skyward’ı kullanarak güvenli, verimli ve güvenilir olma ilkelerimizden ödün vermeden, müşterilerimizin teslimat deneyimini daha kişisel ve daha dakik bir hale getirebileceğiz.” sözleriyle görüşünü belirtti.

Görsel: cities-today.com

İlgili İçerikler

Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin! | İnci Haber

Zehra Öney

New Balance Akıllı Saatini ve Kulaklığını Tanıttı

Zehra Öney

Jaguar, 2025’te Sadece Elektrikli Araç Satacak

Zehra Öney