Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Siber Güvenlik

Dropbox, Parola Yöneticisini, Ücret Ödemeyen Kullanıcılarına da Sınırlı Olarak Açıyor

Dropbox, Parola Yöneticisini, Ücret Ödemeyen Kullanıcılarına da Sınırlı Olarak Açıyor

Dropbox; ücretsiz, sınırlı parola yöneticisini kullanıma sunuyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Dropbox, Dropbox Passwords parola yöneticisinin sınırlı versiyonunu, ücretsiz Dropbox Temel Hesap kullanıcılarına da açıyor. Yeni parola yöneticisi, Nisan ayının ilk döneminde kullanıcılarla buluşacak.

Parola yöneticisi, geçen yıl, Dropbox’ın ücretli kullanıcılarına sınırsız olarak hizmet vermeye başlamıştı. Ücretsiz Dropbox Temel Hesap kullanıcıları, 50 adede kadar olan hesap ve parola bilgilerini sisteme kaydedebilecekler ve parolalarını 3 cihazda eş zamanlı olarak kullanabilecekler.

1Password’la benzerlik gösteren Dropbox Passwords da kullanıcıların kullanıcı adları ve parolalarını saklayan, cihazlarında eş zamanlı olarak kullanabilmelerini ve hesaplarının olduğu web sitelerine ya da mobil uygulamalarına otomatik tanımlama ile giriş yapmalarını sağlıyor. Dropbox Passwords, Windows ve macOS masaüstü işletim sistemlerinde, iOS ve Android’de mobil uygulama olarak ve Safari, Chrome, Firefox ve Microsoft Edge’de tarayıcı eklentisi olarak çalışıyor.

Görsel: infinitydatatel.com

İlgili İçerikler

Starbucks ile WeChat Çin’de İş Birliğine Başladı

Zehra Öney

App Store ABD Mağazasının Gelirlerinin Yüzde 94’ünü Uygulama Geliştiricilerinin Yüzde 1’i Domine Ediyor

Zehra Öney

Yeni WhatsApp Güncellemesiyle iOS Kullanıcıları Sesli Arama Yapabilecekler

Zehra Öney