Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

LG, Telefon Üretimini Resmi Olarak Sonlandırdı

LG, Telefon Üretimini Resmi Olarak Sonlandırdı

LG, telefon pazarından çıktığını duyurdu.

LG tarafından yapılan resmi basın açıklamasında göre, şirket, telefon üretimini resmi olarak sonlandırdığını duyurdu. Bu duyuruyla birlikte, bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen LG akıllı telefonların piyasaya çıkmayacağı da kesinleşmiş oldu.

Şirket tüm mobil iş birimini kapatırken kullanıcıların bu yıl piyasaya çıkmasını bekledikleri LG V70 ThinQ, LG G10 veya LG Velvet 2 gibi telefonlar da piyasaya çıkmayacak. Ayrıca şirketin CES 2021’de tanıttığı ve 2021’de piyasaya süreceğini duyurduğu LG Rollable’ı da muhtemelen pazarda göremeyeceğiz. LG, bu hareketi “inanılmaz derecede rekabetçi olan cep telefonu sektöründen çıkmak için stratejik bir karar” olarak nitelendirdi.

LG, markasını daha iyi konumlandıracağı, tüm sektörleri kapsayan bir liste de yayınladı ve bu sayede, şirket kaynaklarını büyüme gösteren alanlara ayırmada daha özgür olacağını da belirtti. Bu alanlar arasında elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümlerin yanı sıra platformlar ve hizmetler bulunuyor.

Görsel: Blaster Technology / YouTube

İlgili İçerikler

Apple Pay ATM’lere Geliyor

Zehra Öney

Fransa, Arabalarından Vazgeçip Elektrikli Bisiklet Alan Vatandaşlarına Ödeme Yapacak

Zehra Öney

Samsung Note 8’in Ön Siparişleri Ne Durumda?

Zehra Öney