Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam Trend Teknolojiler

Google’ın I/O Etkinliğinden Neler Bekleniyor?

Google’ın I/O Etkinliğinden Neler Bekleniyor?

Google’ın I/O geliştiriciler konferansı geri döndü.

Google, geçtiğimiz yıl, COVID-19 dolayısıyla I/O geliştiriciler konferansını iptal etmişti. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, I/O bu yıl geri döndü ancak sadece online olarak düzenlenecek. Etkinlik, 18 Mayıs’ta başlayacak.

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in yeni sürümü Android 12, işletim sistemine uzun süredir en büyük görsel değişimi getiriyor. Sızan ekran görüntülerine göre, yeni bir arayüz, widget’lar ve gizlilik özellikleri Android 12 ile birlikte kullanıma sunulacak.

Bu, aynı zamanda Google’ın fitness bilekliği üreticisi Fitbit’i satın aldıktan sonraki ilk etkinliği olacak ve şirketin, giyilebilir teknolojiler alanında yenilikler duyurması bekleniyor. Diğer taraftan, Google’ın Pixel markalı bir akıllı saat üzerinde çalıştığına dair görseller sızmasına rağmen, Google’ın yeni saatini I/O konferansında tanıtıp tanıtmayacağı henüz belli değil.

Google I/O geçmişte oldukça etkileyici ürün tanıtım gösterilerine de ev sahipliği yapmıştı. Örneğin Google Duplex AI, saç bakım randevusu almak için bir insanla telefon konuşması gerçekleştirmişti. Google Assistant’a gelecek olan tüm özellikler henüz belli olmasa da Google Assistant’ın Pixel telefonlar dışında Android işletim sistemini kullanan diğer cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Görsel: events.google.com

İlgili İçerikler

Instagram, Influencer’ların E-Sigara, Silah ve Tütün Ürünleri Reklamları Yapmasını Yasaklıyor

Zehra Öney

WhatsApp, “Topluluklar” Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Google Chrome Çok Fazla İşlemci Gücü Tüketen Reklamları Yasaklayacak

Zehra Öney