Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Microsoft Outlook’un iOS Versiyonunda E-Postalara Sesli Dikte Özelliği Geliyor

Microsoft Outlook’un iOS Versiyonunda E-Postalara Sesli Dikte Özelliği Geliyor

E-postalara sesli dikte özelliği, Android’de de yayınlanacak.

2019’dan beri Microsoft’un Cortana sesli kişisel asistanı, kullanıcıların mobil Outlook hesaplarındaki e-postaları dinlemelerini sağlıyor. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, yaklaşık 2 yıl sonra, Microsoft bu defa kullanıcıların e-postalarını sesli dikte özelliğiyle yazdırmalarını, toplantı ayarlamalarını ve aradıkları bilgiye ulaşırken de seslerini kullanmalarını sağlıyor.

Outlook’un yeni özelliklerini kullanabilmek için, kullanıcıların uygulamanın ana menüsünden “+” işaretine basmaları ve ardından da “Sesini Kullan” özelliğini seçmeleri gerekiyor. Özelliğin aktive edilmesi, kullanıcıların Cortana’ya “Bir sonraki ekip toplantım ne zaman?” ya da “Jill ve onun ekibiyle birinci çeyrek bütçesi hakkında önümüzdeki Pazartesi toplantı ayarla.” gibi komutlar verebilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca bir toplantı ayarladıklarında davet etmek istedikleri kişileri de sesli asistana söyleyebilecek ve onları da toplantı davetine ekleyebilecekler.

Cortana, e-postalara dosya da ekleyebilecek. Kullanıcılar ayrıca yeni bir e-posta yazarken ya da kendilerine gelen bir e-postaya cevap verirken sesli dikte özelliğini kullanabilecekler.

Görsel: scoopbunch.com

İlgili İçerikler

WhatsApp, 24 Saatten Sonra Otomatik Silinen Mesajlar Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Google, Gitarların Akort Edilmesini Çok Kolay Hale Getiriyor

Zehra Öney

Samsung Galaxy S7 Serisi ile Başarılı Bir Satış Grafiği Yakaladı

Zehra Öney