Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook Dating Yeni Özelliklere Kavuşuyor

Facebook Dating Yeni Özelliklere Kavuşuyor

Facebook’un arkadaşlık uygulaması Facebook Dating, yeni özellikler ile daha etkili hale geliyor.

Sosyal medya devi Facebook’un arkadaşlık uygulaması Facebook Dating’in şu an pek popüler olduğu söylenemez ancak The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Facebook, eklediği yeni özelliklerle sanal arkadaşlık görüşmelerini daha etkili hale getirmeyi planlıyor.

Yeni güncelleme sayesinde uygulamaya sesli görüşme özelliği getiriyor. Bu sayede, kullanıcılar eşleştikleri kişilerle sesli görüşme yapabilecekler. Bir kullanıcı, başka bir kullanıcı ile sesli arama başlatmak istediğinde diğer kullanıcıya davet gidecek. Davet kabul edildiğinde iki kullanıcı konuşmaya başlayacaklar.

Facebook ayrıca kullanıcılara, arkadaş arama için iki farklı lokasyon daha eklemeye izin veriyor. Bu sayede kullanıcılar, geçici bir süre için başka bir yerde olsalar da orada bulunanlarla eşleşebilecekler.

Bunların yanı sıra, Facebook ayrıca Şanslı Seçim (Lucky Pick) isimli özelliğini de kullanıma sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, kendilerinin seçimleri dışındaki kullanıcıları da değerlendirebilecekler.

Görsel: about.fb.com

İlgili İçerikler

Google Çeviri Dört Yıl Aradan Sonra Yeni Diller Ekledi

Zehra Öney

2017’de Dünya Çapında Mobil Ödeme Tutarı Ne Kadar Olacak?

Zehra Öney

ABD’li Kullanıcıların Yüzde 20’si Telefonları ile Uyuyor

Zehra Öney