Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Samsung Pay Cüzdanı, ABD’de Kullanıcıların COVID-19 Aşı Kartlarını Saklayacak

Samsung Pay Cüzdanı, ABD’de Kullanıcıların COVID-19 Aşı Kartlarını Saklayacak

Kullanıcılar, Samsung Pay cüzdanı üzerinden de COVID-19 aşı kartlarını gösterebilecekler.

COVID-19 aşı tartışmaları uzun süredir gündemi meşgul ediyor. Dünya nüfusunun önemli bir bölümü iki doz aşısını olmuşken, hâlâ aşısını olmayan ya da olmak istemeyen önemli bir nüfus da bulunuyor. Bu sorunun önüne geçmek için hem devletler hem de işletmeler özelinde çalışmalar yapılıyor; örneğin restoran, sinema, konser ve diğer etkinlik alanlarına aşı olmayanların girmemesi, aşı olmayanların uçakla seyahatlerine izin verilmemesi gibi.

Aşı olanların da aşı olduklarını belgelemeleri için çeşitli yöntemler geliştirilmiş durumda. Kullanıcılar aşı kartlarının yanı sıra kartlarının dijital versiyonlarını da cep telefonlarında tutabiliyor ya da o belgenin çıktısını alabiliyorlar.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Samsung’un Samsung Pay cüzdan uygulaması da COVID-19 aşı kartlarının dijital versiyonlarını saklayabilecek. Şirketin kâr amacı gütmeyen The Commons Project ile iş birliği kapsamında eklediği özellik sayesinde kullanıcılar aşı durumlarını gösterir belgeyi The Commons Project’ten Samsung Pay cüzdana transfer edebilecekler.

Görsel: samsungmobilepress.com

İlgili İçerikler

Apple Watch Nisan’da Satışta

Zehra Öney

Kasım Ayında Kullanıma Sunulacak Olan Apple TV Plus’ın Ücreti Ne Kadar Olacak?

Zehra Öney

Mobil Oyunlar, 2016’da Film Endüstrisinden Daha Çok Gelir Elde Etti

Zehra Öney