Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Trend Teknolojiler

Ray-Ban ve Facebook, Ray-Ban Stories Akıllı Gözlükleri Kullanıma Sundu

Ray-Ban ve Facebook, Ray-Ban Stories Akıllı Gözlükleri Kullanıma Sundu

Ray-Ban, Facebook ile birlikte yeni akıllı gözlükleri Ray-Ban Stories’i tanıttı.

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, Ray-Ban ve Facebook, Ray-Ban Stories isimli bir dizi akıllı gözlüğü kullanıma sundu. Wayfarer, Round ve Meteor modelleri olarak 3 farklı tasarıma sahip olan gözlükler, fotoğraf ve video çekmek için iki adet 5 megapiksel kameraya, gözlük sapına gizlenmiş kulaklıklara ve 3 adet mikrofona sahip.

Gözlükler, Instant Camera Capture moduna sahip ve bu da anında fotoğraf ya da 30 saniyelik videolar çekmeyi sağlıyor. Herhangi bir fotoğraf ya da video çekerken kameranın biraz üzerinde yer alan LED ışıkları yanmaya başlıyor. Gözlükler, aynı zamanda sesle kontrol edilebiliyor; sesli komutu aktif etmek için “Hey Facebook” denmesi, fotoğraf ya da video çekmek içinse “Hey Facebook, fotoğraf çek” denmesi yeterli oluyor.

Gözlükler, pek çok farklı lens/cam seçeneği ile geliyor. Bunlar arasında güneş, numaralı, polarize, degrade, geçişli (kolormatik) ve şeffaf seçenekleri yer alıyor. Ücretler 299 dolardan başlıyor. Klasik Ray-Ban gözlüğü gibi görünen akıllı gözlükler herhangi bir Facebook logosu taşımıyor.

Görsel: ray-ban.com

İlgili İçerikler

3 Boyutlu Yazıcılardan Sonra 3 Boyutlu Krep Yazıcılar ile Tanışın

Zehra Öney

Blippar CNBC’nin Disruptor 50 Listesi’nde 9. Sırada

Zehra Öney

YouTube ve Universal Music Group Eski Müzik Videolarının Kalitesini Daha İyi Hale Getiriyor

Zehra Öney