Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple’ın 14 Eylül Etkinliğinde Hangi Cihazlar Tanıtılacak?

Apple’ın 14 Eylül Etkinliğinde Hangi Cihazlar Tanıtılacak?

Apple’ın 14 Eylül etkinliği merakla bekleniyor.

Apple’ın 14 Eylül’de düzenleyeceği online etkinlikte hangi ürünlerin yer alacağı uzun süredir merak konusu. The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, etkinlikte iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Max tanıtılacak.

Pro modellerin ekranlarının saniyede 120 kez görüntü yenilemesi (120Hz) yapacağı konuşuluyor. Bununla birlikte cihazların batarya kapasitesinin de artırılacağı belirtiliyor. Ek olarak cihazların kameralarının geliştirildiği, hatta etkinlik davetiyesindeki gece modunda çekilmiş fotoğrafın da gece modu özelliğinin geliştirilmesine gönderme yaptığı belirtiliyor. Ayrıca cihazların ön yüzünde bulunan “çentik”lerin daha da küçültüldüğü gelen bilgiler arasında.

Etkinlikte tanıtılması beklenen diğer ürün ise Apple Watch Series 7 olacak: 41 ve 45mm boyutlarında olması beklenen akıllı saatlerin ekranları tasarım değişikliği sebebiyle önceki modellere göre biraz daha büyük olacak.

Tanıtılması beklenen bir diğer cihaz ise AirPods 3 olacak gibi görünüyor. Daha büyük bir batarya desteği sunacak olan yeni kulaklıkların bas seslerinde de iyileştirmeler olduğu bilgisi sızmış durumda.

Etkinlikte ayrıca iOS 15’in tanıtılması da bekleniyor.

Sektörde konuşulan bir diğer yeni cihaz ise iPad Mini 6 ancak bu konu henüz netlik kazanmamış durumda.

Görsel: 9to5mac.com

İlgili İçerikler

Adobe, Photoshop’u iPad’lere Getiriyor

Zehra Öney

Super Bowl’da En Çok Konuşulan 10 Reklam

Zehra Öney

Google Mobil Aramaya Yeni Öneriler Eklemeye Başladı

Zehra Öney