Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple, iPhone 13 Serisini ve Apple Watch Series 7’yi Tanıttı

Apple, iPhone 13 Serisini ve Apple Watch Series 7’yi Tanıttı

Apple, 14 Eylül etkinliğinde iPhone 13 serisini ve Apple Watch Series 7’yi tanıttı.

CNBC tarafından yayınlanan habere göre, Apple’ın 2021’deki en büyük etkinliği gerçekleşti ve şirket, iPhone 13 ile daha küçük çentiğe ve saniyede 120 Hz ekran yenileme hızına sahip Pro modellerin yanı sıra Apple Watch Series 7’yi tanıttı.

İlk bakışta iPhone 13 serisinin tasarımında önemli bir değişiklik yapılmışa benzemiyor. Cihazlar daha küçük çentiğe sahip ve bu da daha geniş bir ekran alanı sunuyor. iPhone 13 modellerinin içinde yeni A15 Bionic çip yer alıyor. iPhone 13 ve iPhone 13 Mini, yeni ve daha gelişmiş ikili kamera sistemine sahip.

Apple, video çekimleri için yeni özelliği “Sinema Modu”nu tanıttı; bu sayede video çekerken arka planı bulanık hale getirerek objeyi odakta net olarak tutmak mümkün olacak.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max bir önceki nesilde olduğu gibi 6,1 ve 6,7 inç ekranlara sahip. Yeni cihazların çentikleri bir öncekilere göre %20 oranında daha küçük. Cihazlar, daha parlak Super Retina XDR ekrana ve 10 Hz’den 120 Hz’e kadar değişebilen ProMotion özelliğine sahip.

Pek çok kişi Apple’ın yeni akıllı saatinin tasarımının tamamen değiştirmesini bekliyordu ancak Apple Watch Series 7 bir önceki nesle oldukça benziyor.

Görsel: apple.com

İlgili İçerikler

Meerkat Facebook ile Yakınlaşmaya Başladı

Zehra Öney

WhatsApp Kullanıcıları Hesaplarını 4 Cihazda Kullanabilecekler

Zehra Öney

Facebook Üç Aylık Gelir Beklentilerinin Üzerinde Performans Gösterdi

Zehra Öney