Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya Sosyal Yaşam

YouTube, Aşı Karşıtı Yanlış Bilgilendirmelere Uyguladığı Yasağı Genişletiyor

YouTube, Aşı Karşıtı Yanlış Bilgilendirmelere Uyguladığı Yasağı Genişletiyor

YouTube, aşı karşıtı olup yanlış bilgilendirme yapan tüm içerikleri yasaklıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, YouTube, COVID 19 aşıları hakkında yanlış bilgi veren içerikleri yasaklama kararını tüm aşıları kapsayacak şekilde genişletiyor.

YouTube, yeni uygulama kapsamında aşı konusunda yanlış bilgi veren kanalların YouTube üyeliğini sonlandıracak. Bunlar arasında Children’s Health Defense ve ayrıca Joseph Mercola, Erin Elizabeth ve Sherri Tenpenny’nin de kanalları yer alıyor.

Yeni uygulama, koronavirüs aşıları hakkında yanlış bilgi veren içeriklere uyguladığı yasakları genişletiyor. Koronavirüs aşıları konusunda Ekim’den bu yana yanlış bilgi veren 130.000 video kaldırıldı. YouTube, koronavirüs hakkındaki tıbbi yanlış bilgilendirme kuralları kapsamında toplamda 1 milyondan fazla videoyu kaldırdığını da açıkladı.

Ancak YouTube tüm videoları kaldırmayacak: Spesifik bir klinik testi veya tarihteki aşı başarılarını ya da başarısızlıklarını konu eden bilimsel tartışmalara izin verecek.

Örneğin bir ebeveynin, çocuğunun aşısı konusunda yaşadığı tecrübeleri anlatan kişisel görüşlere yer verilecek ancak sınırlamalar olacak. Eğer bu videodaki ebeveyn kişisel tecrübesini genellemeye başlar ve tüm ebeveynlere aşı yaptırmamayı önerir ya da aşıların güvenliği ve etkinliği hakkında genel çıkarımlar yaparsa bu durumda video kaldırılacak.

Görsel: youtube.com

İlgili İçerikler

Apple’ın Video Yayın Servisi, Bu Bahar Kullanıma Sunulacak

Zehra Öney

Facebook’un Sahip Olduğu Uygulamaları Kaç Kişi Kullanıyor?

Zehra Öney

Periscope’un Canlı Yayın Tekrarları Artık Web’den de İzlenecek

Zehra Öney