Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Telegram, Facebook’un Çöktüğü Sırada 70 Milyondan Fazla Yeni Üye Kazandığını Açıkladı

Telegram, Facebook’un Çöktüğü Sırada 70 Milyondan Fazla Yeni Üye Kazandığını Açıkladı

Telegram, Facebook’un dünya çapında yaşadığı çökme sorununda “rekor düzeyde kullanıcı kaydı ve aktivitesi” yaşadığını açıkladı.

Facebook ve bağlı uygulamalarının 4 Ekim Pazartesi günü yaşadığı ve saatler süren global çaptaki erişim sorunu sebebiyle, yaklaşık 3 milyar kullanıcı, uygulamalar üzerinden birbiriyle iletişime geçemedi ve anlaşılan o ki önemli bir kullanıcı grubu, iletişim kurmak için Facebook’taki sorunun çözülmesini beklemedi.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, uçtan uca şifrelenmiş anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, Facebook’un yaşadığı erişim sorunu sırasında 70 milyon yeni kullanıcı kaydı yapıldığını açıkladı. Telegram’ın Kurucusu ve CEO’su Pavel Durov, uygulamada “rekor düzeyde kullanıcı kaydı ve aktivitesi” yaşadıklarını açıkladı.

Benzer şekilde bir diğer anlık mesajlaşma uygulaması Signal de Pazartesi günü milyonlarca yeni kullanıcının uygulamaya kaydolduğunu açıkladı.

Facebook, Pazartesi günü global çapta yaşanan erişim sorununun “hatalı konfigürasyon” değişiminden kaynaklandığını açıklamıştı. Erişim sorunu 6 saatten fazla sürmüştü.

Görsel: economictimes.indiatimes.com

İlgili İçerikler

Facebook, İrlanda Referandumunda “Yabancı” Kaynaklı Reklamları Yasaklıyor

Zehra Öney

Microsoft Teams, Uçtan Uca Şifreleme Özelliğine Kavuşuyor

Zehra Öney

Amazon, Bir Çeyrekte 100 Milyar Dolardan Fazla Gelir Açıklayan İlk Teknoloji Şirketi Oldu

Zehra Öney