Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa, Hastaneler ve Bakım Evlerinde Kullanıma Sunuluyor

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa, Hastaneler ve Bakım Evlerinde Kullanıma Sunuluyor

Servis sağlayıcılar, Alexa Akıllı Mülkiyetler aracılığıyla kendi sesli asistanlarını yönetebilecekler.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Amazon, Alexa için hastaneleri ve bakım evlerini kapsayan iki yeni program açıkladı. Alexa Akıllı Mülkiyetler (Alexa Smart Properties) aracılığıyla hastaneler ve bakım evleri kendi sesli asistanlarını yönetebilecekler.

Bakım evleri için Alexa, bakım evinde kalanların, aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurmaları, çalışanlarla etkileşimde kalmaları, aktivitelere katılmaları ve bakım evinin diğer sakinleriyle iletişime geçmeleri için kullanım olanağı sunacak. Bakım evi çalışanları ise Alexa’yı duyurular yapmak için kullanılabilecekler. Bununla birlikte Alexa, akıllı TV’leri ve diğer bağlı cihazları yönetmek için kullanılmaya devam edecek.

Amazon’un sağlık sektöründeki ana amacı ise hemşire ve diğer uzmanların, hastaların odalarını ziyaret etmeden onlarla ilgilenebilmeleri olacak. Ek olarak hastalar hemşirelere sorular sorabilecekler ve hemşireler de bu soruları yanıtlarken yerlerinden ayrılmalarına gerek kalmayacak. Ayrıca hastalar Alexa ile müzik ya da podcast dinleyebilecekler.

Görsel: zdnet.com

İlgili İçerikler

Apple USB-C’li iPhone’ları Test Ediyor

Zehra Öney

Google’ın Üst Şirketi Alphabet, Birinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Zehra Öney

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabulüne Ara Verdi

Zehra Öney