Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa, Hastaneler ve Bakım Evlerinde Kullanıma Sunuluyor

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa, Hastaneler ve Bakım Evlerinde Kullanıma Sunuluyor

Servis sağlayıcılar, Alexa Akıllı Mülkiyetler aracılığıyla kendi sesli asistanlarını yönetebilecekler.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Amazon, Alexa için hastaneleri ve bakım evlerini kapsayan iki yeni program açıkladı. Alexa Akıllı Mülkiyetler (Alexa Smart Properties) aracılığıyla hastaneler ve bakım evleri kendi sesli asistanlarını yönetebilecekler.

Bakım evleri için Alexa, bakım evinde kalanların, aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurmaları, çalışanlarla etkileşimde kalmaları, aktivitelere katılmaları ve bakım evinin diğer sakinleriyle iletişime geçmeleri için kullanım olanağı sunacak. Bakım evi çalışanları ise Alexa’yı duyurular yapmak için kullanılabilecekler. Bununla birlikte Alexa, akıllı TV’leri ve diğer bağlı cihazları yönetmek için kullanılmaya devam edecek.

Amazon’un sağlık sektöründeki ana amacı ise hemşire ve diğer uzmanların, hastaların odalarını ziyaret etmeden onlarla ilgilenebilmeleri olacak. Ek olarak hastalar hemşirelere sorular sorabilecekler ve hemşireler de bu soruları yanıtlarken yerlerinden ayrılmalarına gerek kalmayacak. Ayrıca hastalar Alexa ile müzik ya da podcast dinleyebilecekler.

Görsel: zdnet.com

İlgili İçerikler

Facebook’un F8 Konferansı’ndan Öne Çıkanlar

Zehra Öney

Instagram Mercek Altında: En Çok Beğenilen Fotoğraflar, En Çok Takipçiye Sahip Hesaplar

Zehra Öney

Airbnb İş Modelini Geliştirdi: Pek Çok “Benzersiz” Yer Kiralamanın Yanı Sıra, Ekstra Hizmetler de Sunulacak

Zehra Öney