Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

YouTube, Beğenilmeme Sayılarını Göstermeyecek

YouTube, Beğenilmeme Sayılarını Göstermeyecek

YouTube, beğenilmeme sayılarını gizlemeye başlıyor.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, YouTube, bu yılın başlarında, içerik üreticilerinin beğenilmeme saldırılarına maruz kalmalarını azaltmak için beğenilmeme sayılarını gizlemeye dayanan bir test başlatmıştı ve Temmuz’da yapılan analizlere göre, YouTube, bu saldırılarda azalma gördüğü için platformdaki tüm videoların beğenilmeme sayılarını gizlemeye başlayacağını duyurdu.

Ancak bu, kullanıcıların videoları beğenmediklerine dair oy veremeyecekleri anlamına gelmiyor; kullanıcılar bir videoyu beğenmediklerinde bunu oylamaya devam edebilecekler. YouTube’un gizlediği şey sadece beğenilmeme sayıları olacak. İçerik üreticileri videoların beğenilmeme sayılarını YouTube Studio üzerinden görüntüleyebilecekler.

YouTube’da tüm zamanların en fazla “beğenilmeyen” videosu YouTube Rewind 2018. Bu videonun 3 milyon beğeni sayısına karşılık tam 19 milyon beğenilmeme sayısı bulunuyor. Ancak bu sayı da yakın zamanda gizlenecek, çünkü YouTube, beğenilmeme sayılarını tüm platformdan yavaş yavaş kaldırıyor.

Görsel: YouTube / Twitter

İlgili İçerikler

Reddit Kullanıcıları Kriz Mesaj Hattı İş Birliği ile Birbirlerine Destek Olabilecekler

Zehra Öney

Mobil Demokrasi

Zehra Öney

Dünyanın İlk Şarj Edilebilir Proton Bataryası Geliştirildi

Zehra Öney