Zehra Öney
Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler

Robot Teknolojisinde Çalışmak için En İyi Beş Şehir

Robot Teknolojisinde Çalışmak için En İyi Beş Şehir

Robot teknolojisinde öne çıkan beş şehir…

Robot teknolojisindeki gelişmeler baş döndürücü bir hızla ilerlerken bu konuda teknolojinin yoğunlaştığı şehirler de dünya çapında öne çıkmaya devam ediyor.

The Next Web tarafından derlenen habere göre, dünyada robot teknolojisinde çalışmak için en iyi beş şehir aşağıdaki gibi:

Tokyo – Japonya

Yüksek eğitimli iş gücü, etkileyici üniversiteleri ve büyük tüketici kitlesiyle Tokyo, elbette ki listede yer alıyor. Bu konuda en çok öne çıkan iş verenlerden birisi Telexistance. 2017’de kurulan şirket, kurulduğundan bu yana 41 milyon dolar yatırım aldı.

Bristol – İngiltere

İngiltere’de birçok robotik firmasına ev sahipliği yapan şehrin en önemli işvereni The Bristol Robotics Laboratory, İngiltere’deki en büyük akademik merkez.

Detroit, Michigan – ABD

Dünyanın bir zamanlar en önemli otomotiv üretim şehirlerinden biri olan Detroit, robot teknolojisinde de öne çıkıyor. Şehrin en önemli işverenlerinden biri Auburn Hills, dünya çapında robot teknolojisinde ürün tedariki gerçekleştiriyor.

Paris – Fransa

Fransa’nın başkenti, 2019’da meydana gelen Notre Dame Katedrali’nin yangını esnasında yangını söndürmek için itfaiye robotu kullanmıştı. Şehirde de birkaç robot firması bulunuyor. Wandercraft ise şehrin önemli işverenlerinden.

Boston, Massachusetts – ABD

Özellikle MIT sayesinde robotik alanda önemli bir yere sahip olan Boston’un en önemli robot firmalarından biri, elbette ki Boston Dynamics.

Görsel: zdnet.com

İlgili İçerikler

Microsoft Outlook’un iOS Versiyonunda E-Postalara Sesli Dikte Özelliği Geliyor

Zehra Öney

Microsoft HoloLens 2 Bu Yılın Sonunda Satışa Çıkacak

Zehra Öney

Hastalık Teşhisinde Yeni Yöntemler: Retina ya da Nefes Aracılığıyla Hastalık Analizi Yapmak Mümkün

Zehra Öney