Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Trend Teknolojiler

Apple, Meta’nın Artırılmış Gerçeklik Halkla İlişkiler Yöneticisini İşe Aldı

Apple, Meta’nın Artırılmış Gerçeklik Halkla İlişkiler Yöneticisini İşe Aldı

Apple, Meta’nın Artırılmış Gerçeklik Halkla İlişkiler Yöneticisini, kendi artırılmış gerçeklik başlığının lansmanı için işe aldı. Apple’ın bu hamlesi, şirketin artırılmış gerçeklik başlığına dair söylentilerin devam edeceğini gösteriyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Apple’ın kullanıma sunacağı artırılmış gerçeklik başlığı hakkındaki söylentiler devam ederken önemli bir haber geldi: Şirket, Facebook’un bağlı olduğu Meta şirketinin Artırılmış Gerçeklik Halkla İlişkiler Yöneticisi Andrea Schubert’i kendi bünyesine kattı.

Schubert’in LinkedIn sayfasına göre, kendisi Mart 2016’dan bu yana Meta’nın Gerçeklik Laboratuvarının İletişim Direktörü ve Oculus’un da İletişim Yöneticisi. Schubert, Meta’da çalışmaya başlamadan önce OutCast isimli PR ajansının direktörüydü. Ajansın müşterileri arasında Facebook ve Oculus da bulunuyordu.

Bu gelişme bağlamında, gerçekleşmesi en olası senaryonun, Apple’ın artırılmış gerçeklik başlığının 2022’de mağazalarda satışa sunulması olduğu belirtiliyor. Elbette Apple’ın resmi duyurusuna kadar her şey değişebilir ancak Meta’nın Halkla İlişkiler Yöneticisinin Apple tarafından işe alınması, Apple’ın artırılmış gerçeklik başlığı konusunda çalışmalarını sürdürdüğüne yönelik önemli bir gösterge olarak öne çıkıyor.

Görsel: california18.com

İlgili İçerikler

Her Zaman Hayallerinize İnanın

Zehra Öney

Spotify, NFT Galerini Test Etmeye Başlıyor

Zehra Öney

California’da Kolay Şifrelerin Kullanımı Yasaklanıyor

Zehra Öney