Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung TV Oyun Merkezi, Oyun Servislerini Tek Uygulamada Topluyor

Samsung TV Oyun Merkezi, Oyun Servislerini Tek Uygulamada Topluyor

Samsung TV Oyun Merkezi; Google Stadia ve Nvidia GeForce Now oyun servislerini televizyona getiriyor.

Televizyonlarda oyun oynamanın en popüler yöntemlerinden biri PlayStation 5 ya da Xbox Series X gibi konsollarla oynamak ancak kullanıcıların konsola gerek kalmadan internet üzerinden oyun oynamalarını sağlayan bulut tabanlı oyun servisleri de yükselişte.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Samsung, Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2022’de bulut tabanlı oyun servislerini içeren yeni özellikli televizyonlarını tanıttı.

Gaming Hub (Oyun Merkezi) olarak isimlendirilen servis, Samsung’un bu yıl piyasaya süreceği çeşitli akıllı televizyonların menülerinde yer alacak. Google Stadia, Nvidia GeForce Now ve Utomik’in tüm oyun kütüphaneleri, lansmanda kullanıcılarla buluşacak ve “daha fazla servis” de duyurulacak.

Kullanıcılar üçüncü parti oyun kumandalarını televizyonları ile eşleştirebilecek ve konsola ya da başka bir donanıma gerek kalmadan anında oynamaya başlayabilecekler. Oyun Merkezi, aynı zamanda YouTube’un oyun servisine de erişebilecek ve bu sayede, oyun yayıncıları da oynadıkları oyunları yayınlayabilecekler.

Görsel: samsung.com

İlgili İçerikler

WhatsApp Kendi Emoji’lerini Hazırladı

Zehra Öney

Web Summit Bugün Dublin’de Başlıyor

Zehra Öney

Nike’ın Adapt Huaraches Otomatik Bağcıklı Ayakkabılarını Siri’yle Açmak Mümkün Olacak

Zehra Öney