Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Microsoft Teams’in Telsiz Özelliği, iOS ve Zebra Mobile’a da Geldi

Microsoft Teams’in Telsiz Özelliği, iOS ve Zebra Mobile’a da Geldi

Microsoft Teams’in telsiz özelliği, ilk olarak 2020’de Android kullanıcılarına sunulmuştu.

Microsoft Teams’in kullanımı artıyor ve özellikle de koronavirüs salgınından sonra, kullanımındaki artış çok daha hızlı oldu. Şirketlerin ofis çalışanları kadar, müşterilerle ilgilenen çalışanları da Microsoft Teams kullanımını artıracak gibi görünüyor. Çünkü artık tüm kullanıcılar için telsiz özelliği devreye alındı.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, ilk olarak 2 yıl önce duyurulan ve ardından Android kullanıcılarına sunulan telsiz özelliği, yeni yapılan duyuruyla birlikte iOS ve Zebra Mobile cihazları için de kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, uygulamanın mobil versiyonu aracılığıyla telsiz özelliğini kullanabilecekler.

Microsoft, telsiz özelliğini, ön safta çalışanlar, müşterilerle iletişimde olanlar ve aynı zamanda günlük operasyonları yöneten çalışanların daha fazla kullanacağını öngörüyor.

Microsoft’un Zebra Technologies ile yaptığı iş birliği sayesinde, özelliğin kullanımı da son derece kolay hale gelmiş durumda: Kullanıcıların tek yapmaları gereken, mobil uygulamada mikrofon tuşunu basılı tutarak konuşmak.

Görsel: microsoft.com

İlgili İçerikler

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney Oldu | Computerworld

Zehra Öney

Blipparsphere ile Yeni Bir Dönem Başlıyor: Görsel Keşif

Zehra Öney

Apple’ın Yeni Kulaklıkları AirPods Pro 2, Kayıpsız Ses Sunabilir

Zehra Öney