Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple’ın Dijital Araba Anahtarları, Hyundai Araçlara Geliyor

Apple’ın Dijital Araba Anahtarları, Hyundai Araçlara Geliyor

Apple’ın dijital araba anahtarları, Hyundai ile de çalışabilecek.

Apple’ın dijital araba anahtarları, yakında sadece BMW’nin birkaç modeline özel olmaktan çıkıp diğer araçlar için de kullanılabilecek. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Hyundai ve onun lüks segment markası Genesis araçları, yaz mevsimine kadar Apple CarKey ile çalışabilecek.

Hangi modellerin Apple CarKey desteğine sahip olacağı henüz kesin değil, ancak Ioniq 5’in bazı ekipmanlı modelleri ile NFC teknolojisini içeren Hyundai modelleri destekleyebilecek.

Cep telefonları ya da akıllı saatlerin araba anahtarı gibi kullanılması, bir süredir kullanımda olan bir özellik. Apple’ın CarKey’i de cep telefonlarını fiziksel bir anahtar gibi kullanıyor. Kullanıcılar cep telefonlarını ya da Apple Watch’larını arabanın kapısına doğru tutarak kapıyı açabiliyorlar ve aracı çalıştırmak için cep telefonlarını belirli bir noktaya yerleştirmeleri gerekiyor. Ultra geniş banda sahip iPhone kullanıcılarının (iPhone 11 ve daha üst model iPhone sahiplerinin), kapıları açmak ve aracı çalıştırmak için telefonlarını belirli konumlarda tutmalarına gerek yok; telefonun sadece ceplerinde olması yeterli.

Görsel: bmw.co.uk

İlgili İçerikler

HBO Max, 39 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

Facebook Üç Aylık Gelir Beklentilerinin Üzerinde Performans Gösterdi

Zehra Öney

Google, Play Store Ödeme Sistemi için Alternatifleri Test Edecek

Zehra Öney