Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

WhatsApp, Sohbet Arşivini, Android’den iOS’a Taşınabilir Hale Getirecek

WhatsApp, Sohbet Arşivini, Android’den iOS’a Taşınabilir Hale Getirecek

WhatsApp, sohbet arşivini, Android’den iOS’a taşıma üzerinde çalışıyor. iOS’tan Android’e geçiş ise Eylül ayında kullanıma sunmuştu.

Cep telefonu kullanıcılarının yeni bir telefon alırken düşündükleri konulardan biri de veri transferi. Her işletim sistemi kendi içerisinde verilerin hızlı transferi için bu özelliği sunarken bir işletim sisteminden diğerine geçişte veri transferi her zaman o kadar kolay olmayabiliyor.

WhatsApp da bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Apple kullanıcılarının sohbet arşivlerini Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunan şirketin şimdi de Android kullanıcılarının iOS’a geçişlerini kolaylaştırma üzerinde çalıştığı belirtildi.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, WhatsApp kullanıcıları, “Move to iOS” uygulaması aracılığıyla, Android cihazlarında yer alan sohbet arşivlerini iOS’a taşıyabilecekler.

Sızan görsellere göre, WhatsApp, işleme başlamadan önce kullanıcılardan izin alacak ve ardından kullanıcıları yönlendirecek. Bunun yanı sıra, süreç boyunca, kullanıcıların telefonlarını açık tutmaları yani kilitli ekrana geçmemeleri gerektiği de belirtiliyor.

Henüz geliştirilme aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı net değil.

Görsel: wabetainfo.com

İlgili İçerikler

Facebook Markalı Akıllı Saat Önümüzdeki Yıl Piyasaya Çıkıyor

Zehra Öney

İngiliz Teknoloji Komitesi Raporu: Sosyal Medya Sitelerinin Kullanım Koşulları Daha Anlaşılır Hazırlanmalı

Zehra Öney

Unilever 2020’nin Geri Kalanında Facebook ve Twitter Reklamlarını Durduruyor

Zehra Öney