Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google’ın Akıllı Saati, 26 Mayıs’ta Tanıtılabilir

Google’ın Akıllı Saati, 26 Mayıs’ta Tanıtılabilir

Google’ın akıllı saati için duyurulan tanıtım tarihi, şirketin genellikle Mayıs’ta düzenlediği I/O geliştiriciler konferansı ile örtüşüyor.

Bir süredir Google’ın kendi akıllı saatini geliştirdiğine dair söylentiler dolaşıyordu ve geçtiğimiz ay, saatin 2022’de tanıtılabileceğine yönelik konuşmalar yapılmıştı. Gizmodo tarafından yayınlanan habere göre, henüz netleşmese de artık elimizde bir tarih var gibi görünüyor.

Saatin tanıtımı için seçilen tarih 26 Mayıs olarak belirtiliyor ve zamanlama da Google’ın genellikle Mayıs ayında düzenlediği I/O geliştiriciler konferansı ile örtüşüyor.

Android ekosisteminde bulunan pek çok akıllı saat gibi, Google’ın akıllı saatinin kadranının da daire şeklinde olması bekleniyor. Kalp atış hızını ölçen bir sensörün de yer alması öngörülen saatte ayrıca, Google’ın geçtiğimiz yıl satın aldığı Fitbit’ten de özelliklerin olması muhtemel.

Saatin, Wear OS’un yapabileceklerini göstermesi açısından önemli bir noktada olacağı ve Apple Watch’a rakip olarak konumlanması bekleniyor.

Görsel: Jon Prosser / Twitter

İlgili İçerikler

Google ve Apple, Parler’ı Uygulama Mağazalarından Kaldırdı

Zehra Öney

Yazılım Gelirlerini Artırmaya Başlayan BlackBerry, Telefon Donanımı Üretmeyecek

Zehra Öney

Huawei Ayda Kaç Adet Mate X Katlanır Telefon Satıyor?

Zehra Öney