Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Gmail Hesabınızın Yedeğini Nasıl Alırsınız?

Gmail Hesabınızın Yedeğini Nasıl Alırsınız?

Gmail hesabınızın yedeğini almak için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Gmail, günümüzün en çok kullanılan e-posta servislerinden biri ve yıllarca biriken e-postaların yedeğini almak isteyebilirsiniz. Hesabınızdaki e-postaların yedeğini almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

Öncelikle myaccount.google.com adresini ziyaret edin.

Ana sayfadaki “Gizlilik ve kişiselleştirme” bölümünde yer alan “Verilerinizi ve gizliliğinizi yönetin” butonuna basın.

Yönlendirilmiş olduğunuz “Veriler ve gizlilik” sayfasında bulunan “Verilerinizi indirin ya da silin” bölümünden “Verilerinizi indirin” seçeneğine basın.

Eğer sadece Gmail e-postalarınızı indirmek istiyorsanız, karşınıza çıkan sayfada “Tüm seçimleri iptal et”e tıklayın ve yalnızca “Posta” seçeneğini işaretleyin.

“Posta” kutusunu işaretlediğinizde, karşınıza iki seçenek çıkacak: Biri, “Birden fazla biçim”, diğeri ise “Tüm Posta verileri dahildir”. Size uygun olan seçeneği ve indirmek istediklerinizi belirleyerek ilerleyin.

Sonraki adımda, “Dosya türü, sıklık ve hedef seçin” bölümündeki “Teslim yönetimi” kısmından, verilerinizi nereye indirmek istediğinizi seçin. Alternatifleriniz: “İndirme bağlantısını e-postayla gönder”, “Drive’a ekle”, “Dropbox’a ekle”, “OneDrive’a ekle” ya da “Box’a ekle” şeklinde.

Ayrıca, “Sıklık” kısmından, verilerinizi sadece bir seferliğine ya da 1 yıl boyunca iki ayda bir düzenli olarak indirme seçeneğini de işaretleyebilirsiniz.

“Dosya türü ve boyutu” kısmındaki tercihlerinizi de belirledikten sonra, “Dışa aktarma oluştur” butonuna basarak verilerinizi indirebilirsiniz.

Görsel: play.google.com

İlgili İçerikler

Kanada’da Blockchain ile Dijital Kimlik Devrimi

Zehra Öney

DVD Kiralama Henüz Ölmedi: En Azından Netflix İçin

Zehra Öney

Google Mobil Aramaya Yeni Öneriler Eklemeye Başladı

Zehra Öney