Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Amazon, Aşı Olan Çalışanlarının Depolarda Maskesiz Çalışabileceklerini Belirtti

Amazon, Aşı Olan Çalışanlarının Depolarda Maskesiz Çalışabileceklerini Belirtti

Amazon, koronavirüs konusundaki kısıtlamalarını gevşetti: Aşı olan çalışanlar, depolarda maskesiz çalışabilecekler.

Koronavirüs, uzun süredir pek çoğumuzun günlük hayatını etkiliyor. Dünya üzerinde pek çok kişiyi etkileyen koronavirüs konusunda aşıların geliştirilmesi, sürecin yönetiminde daha etkili adımların atılmasına da yardımcı oldu. Öte yandan, aşı olmayan çalışanlar konusunda, şirketler çeşitli yaptırımlar da uygulamaya başladı. Bazı şirketler, aşı olmayan çalışanlarının işlerine son vermeye hazırlanırken aşı olanlar için de çeşitli kolaylıklar sağlanıyor.

Bu konuda yeni bir gelişme de, dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden olan Amazon’da meydana geldi. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Amazon’un depolarında görev yapan çalışanlar, artık maskesiz olarak görevlerini yapabilecekler. Şirket, Aralık ayında Omicron varyantının ortaya çıkmasıyla maske zorunluluğu getirmişti. Artık aşı olan çalışanlar, maskesiz olarak çalışmalarını sürdürebilecekler.

Amazon ayrıca önemli bir başka karar daha aldı: Aşı olan çalışanlar eğer koronavirüse yakalanırlarsa evde kaldıkları süre boyunca ücretli izinde sayılacaklar. Ancak aşı olmayan çalışanların koronavirüse yakalanmaları durumunda, kendilerine izin ödemesi yapılmayacak.

Görsel: Brendan McDermid | Reuters

İlgili İçerikler

Amazon Üç Aylık Gelir Raporunu Açıkladı

Zehra Öney

İskoçya Drone ile Tıbbi Teslimat Servisine Kavuşuyor

Zehra Öney

Dünyanın İlk Yüzen Apple Mağazası Singapur’da Açılıyor

Zehra Öney