Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya

Facebook, Koruma Özelliğini Etkinleştirmeyen Kullanıcıların Hesaplarını Kilitliyor

Facebook, Koruma Özelliğini Etkinleştirmeyen Kullanıcıların Hesaplarını Kilitliyor

Facebook, koruma özelliğini etkinleştirmeyen bazı kullanıcıların hesaplarını kilitledi.

Bazı kullanıcılar Facebook hesaplarına neden erişemediklerini merak ediyor olabilirler. The Verge tarafından yayınlanan habere göre, sosyal medya devi Facebook, kullanıma sunduğu Facebook Protect’i, iki faktörlü kimlik doğrulama ile etkinleştirmeleri gereken bazı kullanıcıların hesaplarını 17 Mart itibarı ile kilitlemeye başladı.

Kullanıcılara gönderilen bildirimde, “Hesabınızın kilidini açmak için Facebook Protect’i aktive edin. Hesap 17 Mart 2022’de kilitlendi. Siz ek güvenlik önlemlerini etkinleştirirken hesabınızı güvende tutmak için bu önlemi aldık.” ifadesi yer alıyor.

Ancak ek güvenlik önlemini etkinleştiren bazı kullanıcılar, kendilerini hesaplarına erişemez durumda buldular. Facebook Protect’i kullanmak istemeyen bazı kullanıcıların hesapları kilitlendi ve bazı kullanıcılar da telefonlarına bir kod göndermede teknik aksaklıklar yaşadılar.

Facebook Protect; gazeteciler, hükûmet yetkilileri, insan hakları aktivistleri ve bilgisayar korsanlığı girişimlerine hedef olma olasılığı daha yüksek olan, fazla sayıda takipçiye sahip yüksek profilli kullanıcılarına sunulmakta.

Görsel: about.fb.com

İlgili İçerikler

Capital One Veri İhlali: Hacker 100 Milyondan Fazla Amerikalının Bilgilerini Ele Geçirdi

Zehra Öney

Facebook’a Günde Ortalama 1,37 Milyar Kişi Giriyor

Zehra Öney

Facebook Videoları Artık Televizyonlarda da İzlenebilecek. Nasıl mı?

Zehra Öney