Zehra Öney
Sürücüsüz Araçlar Trend Teknolojiler

Toyota Robotaksiler Teksas’ta Test Edildi

Toyota Robotaksiler Teksas’ta Test Edildi

Aurora ve Toyota iş birliğinde geliştirilen robotaksiler, Teksas’ta test edildi.

The Next Web tarafından yayınlanan habere göre, otonom araç şirketi Aurora Innovation, Teksas’taki halka açık yollarda test edilecek olan Toyota Sienna tabanlı robotaksi filosunu tanıttı.

Özel tasarım, hibrit motorlu Sienna araçlar, firmanın Aurora Driver otonom teknolojisine sahip ve test boyunca her zaman araç başına iki güvenlik operatörü araçlarda bulunacak.

Aurora’ya göre, araçlar başlangıçta Dallas-Fort Worth bölgesindeki otoyollarda ve banliyö caddelerinde değerlendirilecek ve emniyet şeridindeki araçlar da dahil olmak üzere U dönüşleri, yüksek hızlı yola çıkmalar ve şerit değişikliklerini gerçekleştirebilecek. Robotaksiler ayrıca çeşitli inşaat biçimlerine, dur-kalk trafiğine ve zorlu hava koşullarına tepki verebilecek; yayaları, motosikletlileri ve trafik ışıklarını tespit edebilecek.

Test araçları Toyota’nın Sienna Autono-MaaS (S-AM) platformunu temel alan Araç Kontrol Arayüzünü içerecek ve Aurora’nın yolcu taşıma hizmeti Aurora Connect’in piyasaya sürülmesi için omurgayı sağlayacak.

Görsel: Aurora

İlgili İçerikler

Elon Musk’ın Neuralink Firması, Makak Maymununun Zihniyle Masa Tenisi Oynadığı Videoyu Paylaştı

Zehra Öney

Black Mirror Gerçek mi Oluyor? Ne Gördüğünüzün ve Düşündüğünüzün Resmini Çizen Yapay Zeka Geliştirildi

Zehra Öney

Global Sanal Gerçeklik Birliği Kuruluyor

Zehra Öney