Zehra Öney
Endüstri 4.0 Event Robot Teknolojisi Sürücüsüz Araçlar Trend Teknolojiler

Tesla’nın Cyber Rodeo Etkinliği: Önemli Konu Başlıkları

Tesla’nın Cyber Rodeo Etkinliği: Önemli Konu Başlıkları

Tesla’nın Cyber Rodeo etkinliği, şirketin Teksas’taki yeni gigafabrikasında gerçekleştirildi.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, milyarder Elon Musk, uzun zamandır beklenen Tesla Cybertruck’ın nihayet 2023’te piyasaya çıkacağını açıkladı ve herhangi bir kapı kolu olmayan en son prototipi görücüye çıkardı.

Musk, Tesla’nın yeni genel merkezine ev sahipliği yapan Teksas’taki 1,1 milyar dolarlık fabrikasının açılışında açıklamalarda bulundu.

Austin, Teksas’taki Cyber Rodeo etkinliğinde, Musk, heyecanlı kalabalığa şunları söyledi: “Bence bu bizim şaheserimiz olacak ve halihazırda yaptığımız bazı değişiklikleri görebilirsiniz: Kapı kolları yok.”

Musk, Tesla’nın önümüzdeki yıl Cybertruck’ın yanı sıra insansı bir robot olan Optimus’un üretimine de başlayacağını söyledi.

Musk, Tesla’nın, fütüristik görünümlü ve otonom bir “robotaksi” üreteceğini de duyurdu ancak aracın herhangi bir görüntüsünü paylaşmadı ve ne zaman piyasaya sürülebileceğini de açıklamadı.

Musk, Austin Gigafactory’nin öncelikle Tesla’nın Model Y SUV’sini üreteceğini ve 2023’te 500.000 adet teslimatı yapmayı umduğunu söyledi.

Görsel: Tesla / YouTube

İlgili İçerikler

Robot Teknolojisinde Çalışmak için En İyi Beş Şehir

Zehra Öney

Robotik Parmak Soğumak için İnsanlar gibi “Terliyor”

Zehra Öney

Apple 15 Mart’ta Yeni Ürünlerini Tanıtacak

Zehra Öney