Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Sony, Mini PlayStation Classic Konsolunu Tanıttı

Sony, Mini PlayStation Classic Konsolunu Tanıttı

Sony’nin yeni PlayStation’ı ile oyunlarda nostalji çağı…

Klasik “arcade” oyunlar, üzerinden uzun süre geçmiş olmasına rağmen hala büyük bir kitle tarafından heyecanla oynanıyor. Bu açıdan, o klasik oyunların oynanabileceği çözümler sunuluyor. Örneğin Nintendo, klasik konsollarını yeniden satışa sunmuştu.

Sony de oyun konsolu pazarında çok önemli bir yere sahip. 1994 yılında ilk kez tanıtılan PlayStation konsol, oyun sektöründe önemli değişiklikler yaşanmasına ve konsol sektörünün hızlı bir şekilde büyümesine sebep olmuştu. Nintendo ve Microsoft gibi firmalar kendi konsollarıyla yarışa dahil olmuşlardı.

İlk PlayStation’ın tanıtılmasının ardından geçen 24 yılın sonunda Sony, mini PlayStation Classic konsolunu tanıttı.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, yeni tanıtılan mini PlayStation Classic’te 20 “retro” oyun olacak: Bunların arasında Final Fantasy VII ve Tekken 3 gibi oyunlar da yer alıyor.

Fiyatı 89,99 Pound olarak açıklanan mini PlayStation Classic, HDMI kablo ile televizyonlara bağlanabilecek ve ayrıca iki kablolu kontrolörü de olacak.

Orijinaline sadık kalınarak tasarlanan yeni mini konsol, ilk versiyonundan %45 daha küçük. İlk versiyonda CD’yi durdurmak için kullanılan buton, yeni mini versiyonda oyunları değiştirmek için kullanılacak.

Siz yeni mini PlayStation konsolunu nasıl buldunuz?

Görsel: playstation.com

Related posts

Samsung Mobil Ödeme Sistemini Kore’de Test Etmeye Başladı

Zehra Öney

Nintendo İlk Mobil Oyununu Bu Yıl Yayınlayacak

Zehra Öney

Ünlü Moda Markası Michael Kors Akıllı Saatlerini Tanıttı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi