Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

2016’da 2 Milyar Kişi Mobil İnternet Kullanacak

 

İnternet kullanımı artarken her geçen gün daha fazla kullanıcı internete bağlanıyor. IDC de 2016 yılına dair internet kullanım beklentilerini yayınladı. Firmanın yaptığı araştırmaya göre 2016 yılında dünya nüfusunun %44’ünün internete erişimi olacak. Bu da 3.2 milyar kişi ediyor. Asıl büyük gelişme ise mobil internet kullanımında olacak. Firmaya göre 2016 yılında mobil internet kullanıcılarının sayısı 2 milyara ulaşacak.

Batı ülkelerindeki mobil internet penetrasyonu %90’lar seviyesinde olduğu ve kullanıcıların çok büyük bir bölümü mobil interneti halihazırda kullandığı için büyüme hızı oldukça düşük seviyelerde seyrediyor.

Mobil internet kullanımında en büyük artış ise Çin, Hindistan ve Endonezya’da gerçekleşecek. Özellikle önümüzdeki beş yıl içerisinde bu üç ülkedeki internet kullanımının hızlı büyümesine devam etmesi bekleniyor.

Asya ve Uzak Doğu’daki mobil internet kullanımındaki artıştaki başka bir itici güç ise, Google, SpaceX ve Facebook gibi şirketlerin ücretsiz internet servisleri.

Related posts

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney Oldu | TechInside

Zehra Öney

Google İnternet Bağlantılı Otomobil Sistemi Geliştirmeyi Planlıyor

Zehra Öney

Facebook Messenger’dan UberPOOL ile Araç Çağırmak Mümkün

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi