Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

En Büyük İki Rakibi Uber’a Karşı İş Birliği Yapacağını Duyurdu

2009 yılında Amerika’da kurulan ve kısa sürede taşımacılık sektöründe kendi kullanıcı kitlesini oluşturan ve Amerika dışındaki operasyonlarını da hızla büyüten Uber, şu anda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline geldi. Piyasa değerlemesi 50 milyar doların üzerine çıkan ve 58 ülkede 311 şehirde hizmet sunan Uber, son zamanlarda en büyük yatırımlarını Çin’e yapmaya başlamış ve Çin pazarında liderliği ele geçirmek için yoğun çalışmalara başlamıştı.

Uber’ın dünya çapındaki başarısı karşısında en büyük iki rakibi bir araya gelerek, iş birliği yapacağını duyurdu. Amerikalı ikinci büyük servis Lyft ile Çin pazarından Didi, bundan böyle stratejik ortaklık çerçevesinde teknoloji paylaşımı, ürün geliştirme, lokal kaynakların kullanımı konularında birlikte çalışacaklar. Ayrıca Lyft kullanıcıları Çin’e, Didi kullanıcıları Amerika Birleşik Devletleri’ne gittiklerinde kullandıkları kendi uygulamalarından diğer uygulama araçlarını çağırabilecekler. İki şirketin iş birliği “dünya çapında kapsama için ilk adım” olarak duyuruldu.

Uber ise, gelecek yıl 100 yeni şehirde hizmet vermeye hazırlanıyor, halihazırda ise, şirketin en fazla kullanıldığı üç şehir de Çin’de bulunuyor: Guangzhou, Hangzhou ve Chengdu.

Lyft ve Didi’nin, Hindistan’daki Ola ve Singapur’daki GrabTaxi’nin de kendi iş birliğine dahil edilmesi için de çalışmaları sürüyor. Yakın zamanda taşımacılık sektöründe neler olacak, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Samsung Galaxy Fold için Ön Siparişler 12 Nisan’da Başlıyor

Zehra Öney

Snapchat’in Bu Yıl 366 Milyon Dolar Reklam Geliri Elde Etmesi Bekleniyor

Zehra Öney

Birleşik Krallık’ta Akıllı Telefon Kullanımı Yüzde 62’yi Geçti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi