Zehra Öney
Sosyal Medya

Pinterest’in Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Geçti

Mart 2010’da kullanıma sunulan ve diğer sosyal mecralara oranla, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu daha farklı bir kullanıcı kitlesi yaratan Pinterest, kullanıcı sayılarını açıkladı.

Aylık 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Pinterest’in 100 milyon kullanıcının 45 milyonu ise Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Piyasa değerlemesi 11 milyar dolara ulaşan Pinterest’e ayda 1.5 milyar pin ekleniyor.

Pinterest’in bir başka önemli özelliği ise, 100 milyon aktif kullanıcısının içeriklerle girdiği etkileşim oranı. Şirketin Kurucu Ortağı Evan Sharp, kullanıcıların %70’ten fazlasının aktif olarak içeriklerle etkileşime girdiğini belirtiyor. Evan Sharp, bu noktada Instagram ile Pinterest’in karşılaştırmasını da “Instagram sosyal ağlara daha fazla benziyor. Pinterest ise daha çok bir arama motoru.” Sözleriyle özetliyor.

Pinterest’in sosyal medya olarak sınıflandırılmasıyla ilgili düşünceler aslında yeni değil: Bu yılın başlarında şirketin kurucu ortaklarından Ben Silbermann Pinterest’i “fikirler kataloğu” olarak tanımlamıştı.

Şubat 2015’teki aylık aktif kullanıcı sayısı 70 milyon olan ve o zamana kadar 30 milyardan fazla pin’in eklendiği sitenin 7 ay sonrasında aylık aktif kullanıcı sayısını 100 milyona çıkarması ise büyük başarı.

 

Related posts

Facebook 2014’te 227 Milyar Dolar Ekonomik Değer Yarattı

Zehra Öney

Twitter, Lightning ile Yeni Bir Deneyim Sunmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Meerkat Canlı Yayına Konuk Alma Özelliği Ekledi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi